Suur ülevaade: mida uut toob Apple’i tahvelarvutitele iPadOS 15?

Rubriiki toetab

Apple tutvustas WWDC arendajate konverentsil värsket iPadOS 15 operatsioonisüsteemi, mis jõuab iPadidele sügisel. Viskame värsketele funktsioonidele pilgu peale ja vaatame, mida põnevat Apple tahvelarvuti omanikele pakub. 

Esimene suur uuendus annab rohkem mänguruumi widget-ite paigutamisel. Uues versioonis võib neid paigutada ükskõik kuhu ning lisandusid uued widget-id FindMy ja Contacts. Osade widget-ite puhul on nüüd võimalus ka need suuremaks venitada. 

iPad saab nüüd endale App Library funktsiooni, mille abil saab enda rakendusi gruppidesse organiseerida. App Libraryle pääseb ligi otse Dockist, lisaks on kõik koduekraani lehed nüüd peidetavad ning organiseeritavad. 

Rohkem Maci moodi 

Selle uuenduse suur fookus on muuta iPadi veelgi professionaalsemaks tööriistaks, mis omaks Macile sarnaseid funktsioone. Äppe kasutades  hakkab keskel üleval paiknema väike riba, mida vajutades avaneb menüü, kus erinevate multitasking vaadete vahel valida. Split view ehk kahe ekraani vaates on palju mugavam äppe vahetada, piisab lihtsalt ühel pool ekraani paikneva äpi sõrmega alla viipamisest, et uut valida. 

Meilirakendus muudeti split screen vaates veelgi mugavamaks. Hoides all avamata e-kirja, hüppab lahti aken, kust saab valida vaate, kus e-kiri hüppab kahe split screen ekraani vahele, et seda suuremas formaadis mugavalt lugeda. 

The Shelf on uus abimees, kui on lahti mitu multitasking akent erinevates rakendustes. Ekraani alla tekib riiuli moodi vaade, kust saab uuesti multitasking vaate avada. 

Hea uudis ka Magic Keyboardi (või muude toetatud klaviatuuride kasutajatele): lisandumas on uued klaviatuuri otseteed, mille sisu aga hetkel täpselt ei avalikustatud. 

Dokumentide jagamine läheb lihtsamaks

iPadOS saab koos teiste iOS seadmetega  dokumentide jagamise funktsiooni, mis hõlmab sarnaselt Google Docsile võrgus koostööd, kaasautorite lisamist, ja muutmise ajalugu. 

Uus Quick Note funktsioon võimaldab Apple Peniga all paremalt nurgast viibata, mis avab väikese märkmiku, kuhu kiirelt vajalik asi üles kirjutada. Lisaks on võimalik nüüd veebilehtedel olles URLi automaatselt linkida ning samal lehel olles kuvab Safari seal tehtud märkmeid. Sama funktsioon peaks toimima hakkama ka rakendustega. 

Tõlkimine ja programmeerimine

iPadile on ka nüüd lisandumas tõlkimisfunktsioon, mis omab Apple Peni tuge ka näiteks hieroglüüfide kirjutamiseks. sitluses toodi välja, kuidas rakendus aitab keeleõppijatel uusi tähestikke õppida. Samuti on nüüd võimalus teise keele kõnelejaga iPad püsti visata ning Auto Translate tõlgib vestlust reaalajas. Ühtlasi on lisandunud süsteemiülene tõlkimine, mis tähendab seda, et kasutajad saavad nüüd tõlkida automaatselt e-kirju ja piltidel olevat teksti.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.