Suur ülevaade: millised suured uuendused iOS ja muu Apple’i loodu juunis saab?

Rubriiki toetab

Kuulujuttude põhjal võib oletada, et ehkki Apple annab arendajatele uues iOS, watchOS ja macOS versioonis palju uusi võimalusi, kitsendab ta nende hingamisruumi omapoolsete tarbijatele suunatud uuendustega.

Bloomberg on ritta pannud kõik suuremad uuendused, millega Apple juuni alguses toimuval arendajate konverentsil WWDC2019 välja tuleb. Võtame nad järjest ette.

iOS 13

iOS 13 sisaldab kõigi paranduste ja lisavõimaluste kõrval ka funktsioone, mis olid planeeritud iOS 12s, kuid erinevatel põhjustel sinna ei jõudnud.

Apple plaanib iOS 13 kasutajaliidest uuendada, muutes näiteks rakenduste sulgemisel ja mitme rakenduse korraga kasutamisel kujutatavaid animatsioone. Lisaks saab kogu iOS tumeda režiimi.

Apple tahab uuendada ka klaviatuuri, tulles välja võimalusega sisestada tähti, libistades sõrme vaid üle klaviatuuri. Põhimõtteliselt nagu Swiftkey, aga otse iOS-is.

Samas saab kõva uuenduse terviseäpp “Health”. Selle avaekraan kujundatakse ümber nii, et saaksid ühe pilguga parema ülevaate oma päevast ning hetkel olulistest terviseandmetest. Health saab ka kuulmist puudutava tervise sektsiooni, kus on näha info selle kohta, kui kõvasti sa oma kõrvaklappidest muusikat kuulad ning milline on sind ümbritsev müratase. Samuti saab terviseäpp võimaluse menstruaaltsüklite jälgimiseks.

Ärikasutajatele oluline uuendus tabab aga iPadi, mida on võimalik muuta Mac’i teiseks ekraaniks, kuvades sinna sama infot mis arvuti ekraanil, või näidates seal vaid osa kuvatavast. Samuti on võimalik ekraanile digipliiatsiga joonistada ning näha ekraanil ka Macis kuvatavaid teavitusi.

Lisaks health rakendusele uuendab Apple ka meeldetuletuste rakendust “Reminders”. Rakendus peaks muutuma modernsemaks ja funktsionaalsemaks, sarnanedes populaarsemate meeldetuletus- ja meelespeaäppidega. Rakenduse avakuva saab ruudustiku, milles iga ruuduke on eri värvi ning näitab erinevaid meeldetuletusi. Tänased ülesanded, kõik ülesanded, olulised ülesanded, ajastatud ülesanded.

Apple uuendab ka Screen Time ekraaniaja jälgimise funktsiooni. Lapsevanemad saavad võimaluse määrata, kellega nende lapsed millisel ajahetkel suhelda saavad, piirates näiteks võimalikke õhtuseid väljahelistamisi ainult vanematega.

iMessage muutub rohkem WhatsAppi sarnaseks, saades võimaluse endale määrata profiilipilt ning seejärel piirata, kes su profiilipilti näevad ja kes mitte. Lisaks saab Animoji karaktereid kleepsudena saata.

Apple proovib jõulisemalt siseneda ka unejälgimise turule, uuendades funktsiooni BedTime, mis täna jälgib primitiivsel moel unerütmi. Tulevikus hakkab see funktsioon tõenäoliselt tööle unejälgimise seadmetega nagu Apple Watch.

Lisaks eelnevale on oodata hulgaliselt muid väiksemaid uuendusi.

macOS 10.15

Üks suurimaid Maci uuendusi saab olema võimalus jooksutada arvutis iOS-i rakendusi. Kui arendaja on loonud iPadi rakenduse, saab ta seda veidi kohendada nii, et see jookseks mugavalt ka Macis.

Seega toob Apple mitmed seni iOS-is olnud rakendused ka macOS seadmetele.

watchOS 6

Apple’i nutikell Apple Watch saab endale eraldiseisva rakendustepoe, et otse randmele äppe tõmmata. Tõenäoliselt just selleks, et kasutajad loobuksid kella kasutamisel telefonist. 4G ühendusega nutikell saab ilma iPhone’ita vabalt internetis käia.

Kella jõuab ka Voice Memos rakendus, et võimaldada kasutajatel käekella abil heli lindistada. Samuti jõuab kella Apple Books rakendus, kust saab hakata audioraamatuid kuulama, lisaks saab kell kalkulaatori.

Kell saab ka kaks uut terviserakendust, üks, mis tuletab meelde tablettide võtmist ja teine, mis aitab jälgida menstruaaltsükleid.

Kella sihverplaadid saavad juurde uusi vidinaid (complications). Uuenduse järel on võimalik randmel kuvada nii audioraamatu kuulamisjärge.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.