Apple

Tänu rakenduste jälgimise valikule on reklaamijad iOS platvormilt pilgud suunanud Androidi kasutajatele

Rubriiki toetab

Apple tutvustas aprillis iOS süsteemiuuendusena valikut kas lubada või keelata rakendustel kasutajate andmeid koguda, mida paljud reklaamijatele edastavad. Tänu sellele on edastavate andmete hulk kahanenud ning nüüd on sihikule võetud hoopis Androidi kasutajad.

Apple’i nutiseadmete omanikud saavad rakenduste alla laadimisel sisenemisel valida, kas nad soovivad oma kasutusandmeid koguda lasta või mitte. The Wall Street Journal vahendab, et uuringuettevõtte Branch Metrics Inc kogutud andmete põhjal on oma andmeid lubanud kasutada kõigest 33 protsenti kasutajatest.

See omakorda on viinud reklaamiostjad uutele jahimaadele ning aina enam suunatakse tähelepanu Androidi kasutajatele. Teise uuringuettevõtte Tenjin Inc kogutud andmed näitavad, et perioodil 1. juunist kuni 1. juulini kasvas reklaamile kulutatud summa Androidi platvormil 10 protsendi võrra.

Digireklaami müüjad on tunnistanud, et Apple’i andmekaitsesüsteem on teinud inimeste eelistuste kohta info kogumise keerulisemaks ning tänu sellele on raskendatud ka suunatud reklaami efektiivne kasutus.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.