Apple

Tasub teada: kuidas Macis lihtsa nupuvajutusega ekraanist video salvestada?

timemachine.png

Rubriiki toetab

Paljud kasutajad ei pruugi seda teada, kuid Maci arvutid võimaldavad ekraanist teha videosalvestusi. Kasulik on see näiteks juhuks, kui soovid seletada, kuidas mõni arvuti funktsioon toimib või selgeks teha, kuidas mingeid menüüseadistusi muuta. Kuidas seda teha?

Videosalvestuse valikute kuvamiseks saab kasutada klahvikombinatsiooni Shit + Command (⌘) + 5. Selle peale ilmub eraldi menüü ekraani alumisse serva. Vaikimisi kuvatakse kogu ekraani salvestamise valikut, kuid sellest paremal asuva valikuga on võimalik ka ainult mingit kindlat osa kogu ekraanist jäädvustada.

Punasega näidatud valiku abil saab salvesta tervet ekraanipilti

Viimase puhul saab salvestatavat ala reguleerida tõmmates ekraanile ilmuva akna servast, kui hiir viia selle sisse ja liigutada, saab kogu salvestusakent nihutada.

Siin näidatud punasega märgitud valikuga saab salvestada osa ekraanipildist

Salvestamise alustamiseks tuleb vajutada „Record“ valikut menüüribalt ja „Stop“ valikut lõpetamiseks, kui salvestus käib. Viimast käsku saab anda ka klaviatuuri abil, kasutades kombinatsiooni Command  (⌘) + Control + Esc.

Options menüüst on võimalik määrata, kuhu kataloogi vaikimisi videod salvestatakse. Lisaks saab erinevaid seadistusi muuta – määrata videosalvestise pikkust, lülitada heli sisse ja välja, näidata hiireklikke video salvestamise ajal ja muud.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.