Apple

Telefonide müügitop: Apple’i edu raugeb, Huawei näitab tugevat kasvu

iPhone'id.Hannibal Hanschke/Scanpix

Rubriiki toetab

Apple Premium Reseller
Suurim valik Eestis
Tutvu tootevalikuga!

Värske uuring näitas, et Apple oli 3 kvartali nutitelefonide müügitulemuste põhjal maailmas kolmandal kohal, esimeseks platseerus Samsung ja teiseks jäi Huawei.

Aastase perioodiga võrreldes on tootjate positsioonid jäänud samaks, kuid erinevalt esimesest kahest on Apple müüginumbrid kukkunud. Kui 2018. aasta kolmanda kvartali lõpuks oli ettevõte müünud 46,9 miljoni seadet, siis käesoleva aasta samaks ajaks oli see number 43,5 miljonit. See teeb languseks 7 protsenti kogu müügist.

Konkurentidel on aga ette näidata oluliselt paremad numbrid, eriti puudutab see teisel kohal paiknevat Huaweid. Kui eelmise aasta 3 kvartali lõpuks müüdi 51,9 miljonit seadet, siis 2019. aasta samal perioodil oli see number 66,8 miljonit. See teeb kasvuks lausa 29 protsenti.

Samsung hoiab kinni aga esikohast ning nende müüginumbrid kasvasid 11 protsenti 71,3 miljoni pealt 78,9 miljoni ühiku peale.

Raporti koostaja Canalys andmetel oleks võinud Apple’i tulemused olla ka hullemad, kuid iPhone’i 11 populaarsus oli päästvaks teguriks. Kuigi nende müügiedu ennustatakse ka käesoleva aasta lõppu, peetakse uut aastat Apple jaoks keerukamaks.

Peamiseks faktoriks võib olla asjaolu, et teiste tootjate 5G tippmudelid jõuavad juba müüki aasta esimeses pooles ja see võib oluliselt Apple nutitelefonide müüki vähendada.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.