Apple

Telia kliendid saavad nüüd kuutasu eest Apple’i nutikellasid telefonina kasutada

Apple Watch.Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

Telia alustas täna esimese sideoperaatorina Eestis LTE toega Apple Watchide tavamüüki ning avalikustas teenuse, mille abil saab nutikellades mobiilset andmesidet kasutada ja kõnesid teha.

Teenuse nimi on MultiSIM ja see maksab kolm eurot kuus. Teenus laseb nutikella sisestada eSIM kaardi, pärast mida saad nutikellaga helistada, kõnesid vastu võtta ja mobiilset internetti kasutada. Nutikellas kehtib sama mobiilipakett ja andmesidepiirang, mis telefonis.

Kui kasutad Apple’i nutikellas eSIM-i, ei pea telefon läheduses olema, nutikellalt saab eelmainitud funktsioone kasutada Bluetoothi sisse lülitamata.

Mis puudutab kolmeeurost kuutasu, siis lähiriikide sideoperaatorite hinnakirjad näitavad, et tegemist on pigem odava hinnaga. Rootsis ja Soomes peab sama teenuse eest maksma 6-7 eurot kuus ja sarnane hind on sideoperaatoritel ka Poolas.

Mis kellad seda toetavad?

Et nutikellades telefoni funktsioone kasutada, peab jälgima, et konkreetne Apple Watch mudel seda võimalust toetaks. See tähendab, et nutikell peab olema LTE toega, sest tavalised GPS mudelid selleks ei sobi.

Hetkel on LTE toega Eestis müügis Apple Watch Series 6 ja SE mudelid, kuid sobivad ka vanemad mudelid alates Series 3-st. LTE mudelitel on ümmargune nupp punast värvi ringiga. Kui ringi pole, siis puudub ka LTE tugi.

Telia on Eestis hetkel ainuke sideoperaator, kelle võrgus Apple Watchi LTE mudelid toimivad. LTE tugi on näiteks Elisal Soomes ja Tele2-l Rootsis olemas, kuid Eestis pole Apple seda veel laiendanud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.