Testitud: kuidas Apple Pay nüüd ja kohe Eestis tööle saada

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Apple Pay toimib tavalise terminali ja Apple'i seadme vahel. Foto: Reuters

Apple Pay, mis lubab sul kasutada oma iPhone’i või nutikella sisuliselt viipemaksega pangakaardina, on suurepärane mugavusfunktsioon. Ainus probleem on, et Apple on lubanud sel töötada vaid väga vähestes pankades ja riikides. Kuid tegelikult on võimalik Apple Pay suvalises riigis oma kaardiga tööle saada ning sellega makseid sooritada. Kuidas?

Ümbernurgatee ehk teeme ühe pangakonto

Lühidalt: Tegelikult ei kasuta sa selle viisi puhul päriselt oma krediitkaarti. Sul tuleb luua konto Boon nimelisse rakendusse, mis tekitab virtuaalse MasterCardi, mis toetab Apple Pay’d. Selleks, et selle kaardiga maksta, tuleb oma päriskaardilt virtuaalsele kaardile raha kanda.

Liigume teise riiki

Kogu Apple Pay’ga majandamine käib läbi teenuse nimega Boon. Boon on mobiilipank, mis on aga saadaval vaid Saksamaal, Austrias, Taanis, Belgias, Iirimaal, Hispaanias, Ühendkuningriikides, Prantsusmaal, Šveitsis ja Itaalias. Seega tuleb sul Boon rakenduse alla laadimiseks omada või luua rakendustepoe konto ühes neist riikidest.

Kui rakendus on alla laetud, muuda oma telefoni regiooniks Itaalia. Seda saad teha liikudes valikutes Settings/General/Language and Region/Region valiku alt.

Seejärel ava Boon äpp ning loo sinna konto. Siin võid kasutada oma õigeid andmeid, registreerides konto Eestis asuva aadressi ning telefoninumbriga ei kohanud me mingeid probleeme. Booni kodulehel seisab, et enne 30. maid 2018 registreerunud saavad teenuse 12 kuuks tasuta. Muidu on tasuta esimesed kolm kuud, peale mida on kuutasuks 1,49 dollarit.

Peale registreerimisprotsessi luuakse sulle virtuaalne krediitkaart, mille saad lisada Apple Pay’sse. On võimalik, et pead Apple Pay funktsiooni eelnevalt sisse lülitama, saad seda teha Settings/Wallet and Apple Pay valiku alt. Apple Pay valik on nähtav vaid siis, kui telefoni regioon on endiselt mõni riik, kus Apple Pay’d toetatakse, näiteks sama Itaalia.

Mis edasi?

Kui kaart lisatud, pead sellele ka raha kandma. Selleks tuleb sul seadistada Boon rakenduses oma päriskaardi andmed, mille järel toimub raha üle kandmine pea hetkega. Boon toetab kõiki kaarte, mis kasutavad 3D Secure turvastandardit.

3D Secure puhul näed sa raha lisamisel oma panga veebilehekülge, kuhu tuleb sisse logida, et makse kinnitada ning tõestada, et makset viid läbi ikka sina. Boon võtab igalt raha juurdekandmiselt vahendustasuna ühe euro. Kui oled endas kindel, võid kanda oma Apple Pay kaardile kohe maksimaalse summa ehk 200 eurot.

Kui raha on üle kantud, võid vajutada telefoni ekraanilukustusnuppu kaks korda, et avada Apple Pay. Pärast enda autentimist aseta telefon kaarditerminali juurde ja ongi korras.

Edukad katsetused

Geeniuse testis on Apple Pay ebaõnnestunud hetkel ühe korra. See võis olla tingitud sellest, et Boon konto oli alles hiljuti loodud ning kaart ei olnud lõplikult registreeritud. Hetkel on Apple Üay töötanud probleemideta kõikides terminalides, mis toetavad viipemakset.

Märkus: Geenius ei võta vastutust siinse juhendi toimivuse eest. Meie test näitas, et alltoodud juhiste järgi toimides hakkab Apple Pay Eesti kaardi ning Eesti terminalidega küll tööle, kuid igaks juhuks hoidke mõni päriskaart tõrgete puhul varuks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.