Apple

Tuli ära: Apple tõi pärast pikka ootamist välja uue ülivõimsa ja modulaarse Mac Pro

Rubriiki toetab

Apple Premium Reseller
Suurim valik Eestis
Tutvu tootevalikuga!

Apple tõi täna pärast pikka ootamist arendajatele mõeldud konverentsil välja uue Mac Pro arvuti, millel on ülivõimas protsessor ning head võimalused seadme komponente laiendada.

Üks suurimaid Mac Pro uuendusi on võimalus vahetada välja komponente. Arvutil on võimas, kuni 28 tuumaline Intel Xeon, protsessor, samuti saab soovi korral seadmesse paigaldada kuni 1,5 TB süsteemimälu.

Arvutisse on võimalik soetada uudne graafikakaart, mis sisaldab maksimaalselt kuni kahte AMD Radeon Pro Vega 2 kaarti, mis annavad kokku 28 teraflopise arvutusvõimsuse ja 64 GB graafikamälu. Seda komplekti saab soovi korral aga duubeldada, suurendades võimsust kuni 56 teraflopini ja 128 GB mäluni.

Videomonteerijatel on arvutisse võimalik paigutada spetsiaalne riistvarakiirendi, mis on võimeline töötlema kuni kuus miljardit pikslit sekundis. See võimaldab arvutil korraga esitada näiteks kolme 8K RAW videot.

Arvuti komponente saab ka laiendada, videokaartide või helikaartide näol. 4 laia ja 3 kitsama PCI-laienduskaardi abil saab arvutile lisada erinevaid lisaseadmeid. Arvutil on kaks sisseehitatud 10 Gbit võrgupesa, Thunderbolt 3 ja heliväljund.

Mac Pro’s aluminum housing being lifted off to show interior system.

Eelnev tähendab, et soovi korral saab välja vahetada suurema osa seadme kõige olulisematest komponentidest, muutes seega seadme professionaalsetele kasutajatele märksa atraktiivsemaks.

Lisaks uuele arvutile tuli Apple välja ka uue 6K 32-tollise monitoriga, mille pildikvaliteet on ülimalt tõetruu. Lisaks on võimalik ekraanil olevat pilti vaadata väga paljude erinevate nurkade alt.

Uus ekraan on vähepeegelduv, kuid seda saab soetada ka mattklaasiga mudelina. Ekraani saab keerata ka külili, nii et see on vaadatav portreereasetuses.

Uue Mac Pro hind algab 5999 dollarist ning see jõuab müügile sügisel. Uue monitori hind algab 4999 eurost.

Apple tõi viimati uue Mac Pro mudeli turule 2013. aastal, mil tutvustas “prügikastiks” tituleeritud silindrikujulist seadet.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.