Apple

Ühe ajastu lõpp: Apple lõpetab armastatud iPodide tootmise, alles jääb ainult Touch

Apple lõpetas klassikaliste iPodide tootmise, millel ei olnud internetühendust ehk enam nad ei müü ei iPod Nano ega iPod Shuffle’it. Tootevalikusse jääb alles ainult iPod Touch, mille puhul kahekordistati mälumahtusid. Kui varem sai iPod Touchi, mis põhimõtteliselt on ilma helistamisvõimaluseta iPhone, osta 16 ja 64 GB mälumahuga, siis nüüd on see saadaval 32 ja 128 GB mälumahuga. Praegu algavad Eestis 16 GB iPod Touchi hinnad 239 eurost.

Apple pole juba mitu aastat enda netiühenduseta iPode sisuliselt uuendanud, viimati sai Shuffle’i minimaalsed uuendused 2015. aastal, mis eelkõige puudutasid värvivalikut. Kuigi Apple lõpetab iPod Nano ja Shuffle’i tootmise, siis edasimüüjate käest saad neid veel osta, niikaua kuni neid jätkub. Ilma ekraanita Shuffle’i hinnad algavad Eestis 59 eurost ja ekraaniga Nano hinnad 189 eurost.

iPod Shuffle: 2005 – 2017.

iPod Touchi viimane ehk kuues generatsioon tuli välja 2015. aastal ja on suur tõenäosus, et see jääb ka viimaseks iPodiks üldse.

Apple lõpetas klassikalise iPodi tootmise 2014. aastal. 2001. aastal välja tulnud iPod Classic tegi revolutsiooni muusikatööstuses ja tegi ülipopulaarseks MP3-mängijad, mis nüüdseks nutitelefonide võidukäiguga on pidanud poelettidelt taanduma.

Märksõnad:

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.