Apple

Ülevaade: mida tõi endaga kaasa iOS 14.5 uuendus?

Rubriiki toetab

Apple lasi äsja välja üle pika aja suuremahulise värskenduse, mis tõi endaga mitu kasulikku uuendust. Vaatame, millised need on.

Nüüd saab telefoni lahti lukustada ka maskiga

Lõpuks ometi saavad osad iPhone’i kasutajad hõisata, sest enam ei pea telefoni lahti lukustamiseks tüütult maski eemaldama või turvalukku avama. Miks osad? Sest Apple tõi võimaluse telefoni lahti lukustada Apple Watchi abil, mis tähendab, et selle puudumisel uut funktsiooni kahjuks kasutada ei saa.

Kasutamiseks tuleb uuendus teha nii telefonile kui ka kellale. Peale seda saab telefonil Settings -> Face ID & Passcode menüü alt sisse lülitada valiku “Apple Watch”. Kui kellale on uuendus tegemata, ei lase telefon seda valiku aktiveerida.

Rakendused peavad andmete kogumiseks luba küsima

Operatsioonisüsteemi uuendusega tutvustas Apple ka App Tracking Transaprency funktsiooni, mis laseb kasutajatel valida, kas nad soovivad, et rakendused nende kohta andmeid koguvad.

Näiteks kui äpp tahab kasutamise ajal sinu kasutusmustreid jälgida, et sulle paremat kasutuskogemust võimaldada, ilmub rakenduse avamisel selle kohta eraldi aknas vastav teave ning kasutaja saab selle kas lubada või mitte.

Kui sa aga soovid, et selline info kogumine oleks automaatselt keelatud ning ka teavitusi selle kohta ei tuleks, mine Settings -> Privacy -> Tracking ning lülita välja valik “Allow Apps to Request to Track”.

Sirile saab määrata uue hääle

Lisaks sulnile naishäälele, mille järgi enamasti Siri häälassistenti teatakse, saab nüüd valida uute häälte vahel. Settings -> Siri & Search -> American leiad kaks uut meeshäält ning ühe uue naishääle, mille hulgast valida. Kui aktiveerid Siri esmakordselt, pead edaspidi lemmiku algseadistamise käigus ise valima.

Uuendusena oskab Siri nüüd ka AirPodside vahendusel teatada, kes helistab. Aktiveerimiseks mine Settings -> Siri & Search -> Announce Calls. Sealt saad valida, kas teavitusi edastatakse ainult AirPods kõrvaklappidesse või ka CarPlay süsteemi.

iPhone’i saab ühendada Xboxi ja Playstationi pultidega

Esmakordselt võimaldab Apple ühendada Xbox S ja X seeria ning Playstation 5 mängukonsoolide pulte ka iPhone’iga.

See tähendab, et edaspidi saavad kasutajad mugavamalt mänge mängida ning kasutada teenuseid nagu Microsofti Xbox Cloud Gaming, mis võimaldab mänge otse iPhone’i striimida.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.