Apple

Ülevaade: millised uued funktsioonid tulevad WatchOS 7-le?

Apple'i nutikell.Foto: shutterstock

Rubriiki toetab

Eelmise kuu arendajate konverentsil  WWDC-l avalikustas Apple lisaks iOS 14-le ka nende nutikella uue versiooni WatchOS 7. Uue versiooni väljatulekuga lisati Apple Watchile palju uusi funktsioone, sealhulgas ka enimoodatud funktsioonina une jälgimine. 

Uus WatchOS versioon peaks jõudma eeldavasti kasutajateni 2020. aasta septembris, kuid koroonaviiruse pandeemia tõttu võib see jääda ka järgmisse aastasse.

Siin on Apple poolt teatatud WatchOS 7 uued funktsioonid, mille hulgas on ka mõni vihje Apple Watch 6, mis ilmselt tuleb välja sügisel.

Saa une kohta rohkem teada

Apple Watchi kasutajate suureks rõõmuks lisati lõpuks terviserakendusse unejälgmise funktsioon. 

Uus funktsioon võimaldab kasutajal luua endale isikupärast unerutiini. Kasutaja saab ise otsustada, kas tahab ärgata tavalise helina peale või vaiksema ja personaalsema vibratsiooni peale.

Uus funktsioon tantsijatele

Apple Watchi aktiivsuse rakendusele lisandub uus funktsioon “Dance” ehk tantsimine. Uus funktsioon jälgib nelja kõige levinumat ja populaarsemat tantsustiil: Bollywood, hiphop, Ladina-Ameerika ning kardio tants.

Sellele lisaks on võimalik nüüd jälgida erinevaid treeningrežiime, sealhulgas näiteks jõutrenn ning puhkus trenni vahele.

Samuti muutis Apple uue WatchOS-i versiooni tulekuga aktiivsuse rakenduse nime. Rakenduse uueks nimeks on nüüd Fitness.

Pese käsi!

Käte pesemine on olnud alati oluline ning seda eriti koroonaviiruse leviku ajal. Apple Watchi uus funktsioon tuvastab ära kasutaja kätepesu ajalise pikkuse.

Nutikell teeb käte pesemise ajal vahvaid helisi, ning lõpetab pärast 20 sekundi möödumist. See annab kasutajale teada, et kätepesu on olnud piisavalt pikk.

Kõik kasutaja kätepesu andmed sisestatakse automaatselt iPhone’i terviserakendusse, mis näitab käte pesemise sagedust ja pikkust.

Uus mürarakendus

Kui WatchOS 6-ga tutvustas Apple uut mürarakendust, mis teavitas kasutajat, kui tema ümber läks heli kuulmist kahjustavalt ohtlikuks, siis uue versiooniga laiendati rakenduse funktsionaalsust.

Rakendus annab nüüd teada, kui kasutaja on ületanud kõrvaklappidega kuulamisel ohutu taseme.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.