Apple

Uue iPhone arendus juba käib: juurde võib tulla ekraanisisene sõrmejäljelugeja ja laadimispesa kaduda

OnePlus 7 Pro sõrmejäljelugeja

Rubriiki toetab

Samal ajal kui mõned iPhone 12 seeria mudelid on suhteliselt värskelt jaevõrku müügile jõudnud, hoolimata tarneraskustest, arendab Apple juba uusi mudeleid.

Kuigi uus mudeliseeria toob endaga kaasa ka uusi funktsioone ja täiendusi, ei peeta seda nii revolutsiooniliseks, kui oli iPhone 12 mudeliseeria. Seepärast spekuleeritakse, et 2021. aastal avalikustatavad mudelid ei pruugigi uue numbri peale üle minna, vaid jätkavad Apple’i traditsiooni, kus väikese uuenduse puhul lisatakse lihtsalt mudelinimele täht “s”.

Ekraanisisene sõrmejäljelugeja

Suurematest muudatustest võib praeguste kuulujuttude kohaselt oodata ekraanisisest sõrmejäljelugejat. Sellele kõlakale lisab kaalu asjaolu, et Qualcomm, kes suuremate tootjate jaoks sõrmejäljetehnoloogiat arendab, tutvustas just äsja oluliselt suurema puutealaga sensorit.

Kuigi Apple’i näotuvastus on suhteliselt töökindel, on maskikandmise kohustus andnud veel ühe põhjuse, miks alternatiivseid tuvastamismeetmeid kasutusele võtta.

Laadimispesa võib sootuks kaduda

Laadimispesa eemaldamisest iPhone’i mudelitelt on räägitud varemgi. Pole aga täpselt teada, kas Apple plaanib selle täiesti eemaldada või asendada hoopis USB-C-ühendusega.

Esimese kasuks räägib juba mitu aastat iPhone’idel töötav juhtmevaba laadimise võimekus ning 2020. aasta mudelitel tutvustatud MagSafe-tehnoloogia.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.