Apple

Uued AirPods Pro kõrvaklapid teevad selle näitajaga silmad ette eelmise põlvkonna mudelile

Rubriiki toetab

Apple Premium Reseller
Suurim valik Eestis
Tutvu tootevalikuga!

Uuest uuringust selgub, et värskeimad AirPods kõrvaklapid on oluliselt lühema latentsusajaga võrreldes eelmiste AirPods mudelite ning teiste testis osalenud juhtmevabade kõrvaklappidega.

Bluetooth kõrvaklappide eeliseks on küll juhtmepundarde puudumine, kuid juhtmevaba heli esitusel tulevad mängu tegurid, mille üle kaabliühendusega klappidega muretsema ei pea. Üheks selliseks näitajaks on latentsusaeg, mis näitab kui kiirelt liigub esitatav heli klappidesse.

Uuringus mõõtis tarkvaraarendaja ja helilooja Stephen Coyle erinevate klappide reageerimisaegu ning testi tulemused näitavad selgelt Airpodside arengut erinevate põlvkondade vahel.

Kui esimese põlvkonna AirPodside latentsusajaks mõõdeti 274 millisekundit, oli see teise põlvkonna puhul juba 178 millisekundit ning uusimatel klappidel 144 millisekundit. Võrdluseks on näiteks Beats Studio 3 klappide latentsusajaks üle 250 millisekundi.

Testis tuuakse välja et kuigi millisekundites mõõdetav vahe ei pruugi suur tunduda, siis näiteks klahvivajutuste heli puhul on pikk viivitus oluliselt paremini tajutav kehvema latentsusaja puhul. Uusimatel klappidel on see aga peaaegu märkamatu.

Foto: www.stephencoyle.net
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.