Apple

Uued iPhone Xs ja Xs Max: võimsam sisu, sama hind ja vähe uut

Rubriiki toetab

Apple Premium Reseller
Suurim valik Eestis.
Tutvu tootevalikuga!

Apple tõi äsja oma selleaastasel tooreüritusel välja järjed iPhone X-ile, mis kannavad nime iPhone Xs ning Xs Max.

Väiksema mudeli ekraani suuruseks on 5,8 tolli, suurema mudeli puhul aga 6,5 tolli. Mõlemad ekraanid kasutavad OLED-tehnoloogiat, seega peaks seadmed pakkuma head värvigammat ning teravat pilti. Telefonid toetavad ka 3D-touch tehnoloogiat, kus ekraan saab aru, kui tugevalt nende peale vajutatakse.

Sarnaselt eelmise aasta telefonile kasutavad ka uued seadmed Face ID näotuvastustehnoloogiat, mida on ka tarvis, kuna sõrmejäljelugejat seadmetes endiselt pole. Selle asemelt leiab telefoni ülemisest osast kulmu, kus on näotuvastuse jaoks vajalikud sensorid. Võrreldes eelmise aasta mudeliga peaks näotuvastus olema muutunud mõnevõrra kiiremaks.

Võrreldes möödunud aasta Apple’i lipulaevaga on uued mudelid ka veekindlamad, sertifikaadiga IP68, seega püsib seade kuni 2 meetri sügavuses vees elus kuni 30 minutit.

Suur edasiminek jõudluses

Ekraani alt leiab sel aastal Apple’i A12 Bionic protsessori, mille näol on tegu 7nm kiibiga, olles seega esimene omalaadne, mis turule jõudnud on. Sama tehnoloogiat tutvustas hiljuti ka Huawei.

A12 peaks olema ka 50% kiirem, kui möödunud aastal tutvustatud A11 protsessor. Sel aastal pakub Apple ka võimalust osta seade, millest leiab kuni 512 GB salvestusruumi.

Väiksem iPhone Xs pakub sama kaua kestvat akut, kui praegune iPhone X, Xs Max aga kuni 1,5h kauem kestvat akut.

iPhone’id toetavad nüüd ka kahte SIM-kaarti, millest üks on füüsiline, teine aga elektrooniline-SIM, mida peab toetama ka operaator.

Apple uuendas ka telefonides kasutatavaid kaameraid. Seadmete tagaküljelt leiab kaks 12-megapikslit kaamerat ning lainurkkaamera pakub nüüd ka suuremat sensorit, parendades seega fotode kvaliteeti. Telefoni esiküljelt leiab 7-megapikslise pildistamisvahendi. Kaamera juures kasutavad telefonid ära ka võimsamat protsessorit, muutes tarkvaraliselt fotosid kvaliteetsemaks.

Telefonid pakuvad uuendatud kaamerate kõrval ka uut Smart-HDR funktsionaalsust, mis tähendab, et foto tegemisel salvestab kaamera korraga 8 fotot, mille sidumisel peaks saama märgatavalt parema kvaliteediga tulemuse.

Uued võimalused

Sel aastal Apple iPhone’idele suuri uuendusi välja ei toonud ning pigem täiustas olemasolevat toodet, näiteks suudab võimsam protsessor toetada nõudlikemaid mänge ning tegeleda paremini ülesannetega, mis nõuavad suurt protsessori jõudlust, näiteks liitreaalsusel põhinevad tooted.

Võimsama sisu toel jõuab iPhone’idesse näiteks peagi “Elder Scrolls: Blades”.

Väiksem iPhone Xsi hind algab 999 dollarist , Xs Maxi hind algab aga 1099 dollarist. Müügile jõuavad telefonid lähinädalatel.

Uued telefonid on saadaval kolmes värvitoonis, milleks on kuldne, hõbedane ning kosmosehall.

Märksõnad: , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.