Apple

Uuel iPad Prol on vanaga võrreldes suurem ekraan, ent sama suur korpus

Rubriiki toetab

Apple tutvustas täna WWDC konverentsi avaüritusel uut iPad Pro tahvelarvutit, millel on 10,5-tolline ekraan, kuid on endiselt sama suur kui vanem 9,7-tollise ekraaniga seade.

Tahvelarvuti on varustatud HDR-ekraaniga ehk värvid on varasemast olulisemalt kirkamad ning paremini eristavad. Samuti on iPad Pro ekraani kaadrisageduseks nüüd 120 hertsi, kuid olenevalt kasutussituatsioonist oskab seade kaadrisagedust allapoole reguleerida, et akut säästa.

10,5-tolline ekraan võimaldab ekraanile kuvada ka täissuuruses klaviatuuri, muutes selle oluliselt mugavamaks pikemaks kirjutamiseks.

Uue iPad Pro seest leiab A10X protsessori, mis pakub võrreldes varasemate mudeleite ning konkurentide seadmetega oluliselt paremaid kiiruseid. Vaatamata võimsamale protsessorile lubab Apple seadmele 10 tunnist aku tööaega.

Seadme tagaküljelt leiab 12-megapikslise kaamera, millega on võimalik jäädvustada 4K-videot.

Tänu paranenud jõudlusele on nüüd iPad Pro abil võimalik töödelda ka 4K-vormingus videot.

10,5-tollise ekraaniga seadme alghinnaks on 649 dollarit, mis juhul saab kasutaja enda käsutusse 64 GB salvestusruumi, kuid saadaval on kuni 512 GB salvestusruumiga mudel.

Lisaks riistvara uuendusele uueneb ka iPadides töötav iOS, lubades nüüd teksti ning pilte ühest rakendusest teise liigutada. Samuti on iPadis mitmekülgsem ja laiendatav “dokk”, mille abil on mugavam ühest äpist teise hüpata või ekraan mitme äpi vahel jagada. Uus Files rakendus pakub kasutajatele ka arvutitest tuttavad failihaldurit, mis toetab ka pilveteenuseid nagu OneDrive, Box või Dropbox.

Uus iPad Pro jõuab USAs müügile tänasest.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.