Apple

Uuenda kohe: uus iOS-i versioon on siin ja see toob kaasa mitmeid kasulikke funktsioone

Rubriiki toetab

Eelmisel sügisel tutvustatud iOS 11 operatsioonisüsteem on saanud seni suurima uuenduse ja versiooninumbri 11.3. Uus versioon toob endaga kaasa mitmeid muudatusi ja on alla laetav iPadidele, iPhone’idele ja iPodidele.

Aku teabe kuvamine

Apple on toonud uuele versioonile “Battery Health” nimelise alamkategooria, mille kaudu on nüüd võimalik teavet saada telefoni aku tervise kohta.

Seal kuvatakse aku kulumisastet protsentuaalselt võrrelduna selle näiduga, mis oli uuel akul. Samuti tuvastab telefon nüüd aku vananemisest tulenevat jõudluse langust ning võimaldab soovi korral vastava säästurežiimi sisse ja välja lülitada.

Liitreaalsuse liides ARKit 1.5

Apple on arendajatele välja toonud ARKit 1.5 uuenduse, mis annab võrreldes varasemaga neile rohkem võimalusi. Kui eelnevalt sai liitreaalsust kasutada näiteks objektide mõõtmiseks, siis nüüd saab lisada ka erinevaid objekte ja infot. Kui näiteks kaamera suunata muuseumis maali peale, oskab see tänau ARile pildi kohta täpsemat infot kuvada.

Turvauuendused ja värsked animojid

11.3 versiooniga on lisandunud ka ports uusi animojisid, mis on kasutatavad iPhone Xi peal.

Ka on Apple pööranud suuremat rõhku turvalisusele ja tutvustas uut funktsiooni, mis selgitab kasutajale täpselt, mille jaoks mõni rakendus soovib tundlikku infot kasutada. Selle kohta ilmub ekraanile eraldi ikoon.

Lisaks on nüüd sisse ehitatud võimalus suhelda otse erinevate ettevõttete klienditeenindustega sõnumirakenduse kaudu. Olenevalt ettevõttest näeb seda võimalust näiteks brauseris või kaardirakenduses firma andmeid kuvades.

Kõigi muudatuste nimekiri on pikk ja sealt leiab mitmeid väiksemaid täiendusi ja parandusi. Täispika nimekirjaga on võimalik tutvuda Apple’i enda lehel.

Seadme uuendamiseks tuleb minna sätetesse ja valida sealt uuendamine.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.