Apple

Uuring: 47% inimestest hakkab iPhone’i kasutama kasutusmugavuse pärast

Hiljuti läbi viidud uuringust selguvad peamised põhjused, miks kasutajad iOS-i ja Androidi vahel vahetavad.

PCmag.com viis läbi uuringu, kus küsitles 2500 telefonikasutajat USAs. Neist 29% olid vahetanud telefoni platvormi, ehk siis kas iOS-ilt Androidile (11%) või Androidilt iOS-ile (18%).

29% neist inimestest, kes vahetasid oma iOS seadmed Androidi vastu välja, ütlesid, et tegid seda kulude vähendamise eesmärgil. 11% iOS-ile liikujatest põhjendasid vahetust samaga. Protsentuaalselt leidis Android eelise veel ka klienditoe kvaliteedis, 6% vahetajatest ostsid iPhone’i asemele Android seadme seepärast, et viimasel on parem klienditeenindus. iOS-ile liikujate seas oli klienditeeninduse kvaliteet põhjenduseks 3% vastajatest.

Kui kõneleda seadmete sisulisest kasutamisest, siis 47% Androidilt iOS-ile liikujatest põhjendasid seda sellega, et iOS-i kasutajakogemus on parem. Eriti toodi siin esile paremat kaamerat ja kiiremaid tarkvarauuendusi. Androidile läksid selle põhjendusega üle 30% kasutajatest.

Kui rääkida telefoni vahetamise põhjustest, siis 53% küsitletutest vahetab telefoni vaid siis, kui see katki läheb, 17% puhul on põhjuseks ekraani purunemine. Samuti ütles 56% küsitletutest, et nad ei hooli väga uute telefonide välja tulekust.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.