Apple

Uuring paljastab: kõige suuremat tulu teenitakse mobiilimängudelt iOS platvormil

Apple'i rakendusepood.EMPICS Entertainment/Scanpix

Rubriiki toetab

Äsjase uuringu tulemuste kohaselt teenitakse mängude pealt enim tulu just mobiilidelt, iOS-i platvorm toob arendajatele enim sisse.

2018. aasta tulemuste kohaselt hinnati mobiilimängude kogutuluks 62,7 miljardit eurot, samas kui konsoolimängude tuluks oli 43,9 miljardit eurot ning arvutimängude puhul 32,7 miljardit eurot.

Mobiilimängude hulka on arvestatud nii nutitelefonide kui ka tahvelarvutite pealt genereeritud tulu, esimene moodustab kogutulust umbes 80% ja teine 20%.

Statistika kohaselt teenitakse hetkel enim tulu iOS-i platvormil, kui see on uurinug kohaselt muutuv trend. Nimelt ennustatakse, et 2023. aastaks on Androidi platvormil mängude poolt saadav tulu suurem kui iOS-il. Androidi mängude tulu arvatakse tõusvat aastas üle 27 miljoni euro, samas kui iOS-i mängude tulu jääb veidi alla selle.

Suurem osa mängude tulust tuleb mängusiseste ostude pealt, mille osakaal on umbes 43%. Veidi vähem teenitakse erinevat tüüpi reklaamide pealt.

Ülekaalukalt kõige populaarsem Apple’i rakenduste poe kategooria oligi statistika kohaselt mängude oma ning mängude top kolme moodustasid “Clash of Clans”, “Fortnite” ja “Candy Crush Saga”.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.