Apple

Uuring: teise kvartali enimostetud nutitelefonid iPhone 12 Pro Max ja iPhone 11

Rubriiki toetab

Consumer Intelligence Research Partner (CIRP) poolt korraldatud uuringu kohaselt olid teises kvartalis enimostetud iPhone’i mudelid 12 Pro Max ning 11.

Kokku analüüsiti 500 Apple’i kasutaja ostuotsuseid perioodil aprillist kuni juunikuuni. Selgus, et kasutajate telefonieelistused on liikunud kallimate mudelite suunas ning kõige populaarsemaks mudeliks oli iPhone 12 Pro Max 23 protsendiga kõigist ostetud mudelitest. Täpselt sama numbriga sai hiilata ka iPhone 11.

Kokku moodustasid 12. põlvkonna iPhone’i mudelid kõigist ostetud seadmetest kokku 63 protsenti. Kõige vähem populaarsed mudelid sellel perioodil olid aga iPhone 12 mini ja iPhone XR, mida soetati koguhulgast kõigest 5 protsenti.

Üldise trendina selgus uuringust, et inimesed on uute mudelite vastu välja vahetamas järjest vähem kasutatud mudeleid. 37 protsenti kõigist vastanutest vahetas telefoni välja mudeli vastu, mis oli maksimaalselt kaks aastat vana. 30 kasutajatest vahetas välja telefoni, mis oli neil olnud kolm aastat või kauem.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.