Apple

Uus iPad ja punane iPhone X ehk mida Apple homsel üritusel näidata võib

Rubriiki toetab

Teisipäeval, 27. märtsil toimub Apple’i meediaüritus, mis sel korral on pühendatud haridusele. Mida sellelt ürituselt oodata võib?

Üritus, mis toimub Lane Tech College Prep kõrgkoolis Chicagos, peaks keskenduma eelkõige haridusvaldkonna edendamisele ning Apple’i teenuste kohandamisele õppeprotsessis, kuid sellegi poolest võib ürituselt oodata ka uusi tooteid.

Odavam iPad

Koolid soovivad sageli klassiruumides kasutada tahvelarvuteid ülesannete lahendamiseks ning info kogumiseks. iPad on aga suhteliselt kallis. Apple võib seega tulla välja odavama tahvelarvutiga, mis maksab vaid umbes 260 eurot ning sobib seega koolidele ideaalselt. Spekuleeritakse ka, et Apple toob uue iPadiga koos välja ka uuendatud puutepliiatsi, millega ekraanile joonistada.

Odavam MacBook Air

Teine seade, mis kooliõpilaste ja tudengite seas populaarne, on MacBook Air sülearvuti. Seda seadet pole Apple aga ligi 8 aastat põhjalikult uuendanud. Nüüd võib loota, et firma toob turule uue, odava hinnaga ning MacBook Airile sarnaste parameetritega üliterava Retina ekraaniga sülearvuti.

AirPower juhtmevaba laadimise alus ning AirPods juhtmevaba laadimise toega karp

Sügisel iPhone 8 ja X tutvustusüritusel lubas Apple, et uued, juhtmevaba laadimisega seadmed saavad ka oma juhtmevaba laadija, AirPoweri nimelise seadme. Lisaks saavad juhtmevaba laadimise toe AirPods juhtmevabad kõrvaklapid. AirPower peaks olema laadimisalus, millel võimalik laadida nii iPhone’i, Apple Watchi, kui ka AirPodse korraga. Tegemist pole küll otseselt haridusvaldkonna tootega, kuid kuulujutud on vihjanud, et seadmed võiksid tulla välja märtsis ja seda kuud pole enam palju jäänud.

Uute värvidega iPhone X ja 8

Eelmise aasta kevadel tuli Apple välja punase iPhone’iga. Ka sel aastal võib firma tulla välja uut värvi iPhone’idega, keskendudes seekord iPhone 8, 8+ ja lipulaeva iPhone X välimusele. Koos uut värvi telefonidega võib firma tulla välja ka uuendatud versioonidega telefoniümbristest ning Apple Watchi rihmadest.

iOS 11.3

iOS 11.3 on olnud testimises juba mitu kuud. Apple on lubanud uuendust kevadel ja ehk on nüüd uuenduseks õige aeg. Lisaks võimalusele aku tööaega paremini kontrollida ning kasutada iCloud Messages funktsiooni, sisaldab iOS 11.3 ka Classroom 2.2 rakendust, mis võimaldab kasutada iPadi veelgi võimsama tööriistana klassis.

Koos rakendusega lisab Apple iOS-i ka ClassKit arendusplatvormi, mis võimaldab rakenduste arendajatel luua haridusteemalisi äppe, mis töötaksid koos Classroom rakendusega.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.