Apple

Uus iPhone 14 on vähem kui poole aasta kaugusel. Mida tulevast mudelist oodata?

Apple'il peaks tulema vähem kui poole aasta pärast uus iPhone'i seeria.Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

Alles tuli välja iPhone 13 seeria, kuid septembrikuus peaks ettevõte avalikustama järgmise generatsiooni telefonid. Juba on kuulda palju kõlakaid ja lekkeid selle kohta, millised uued seadmed tulema peaks.

Tuntud Apple’i lekitaja Mark Gurmani sõnul jääb tõenäoliselt disain suures osas samaks. Seega tasub ka iPhone 14 puhul oodata samasugust, teravate äärtega disaini.

Uut sorti kulm

Mis peaks muutuma, on telefoni kulm. Juba varasemate lekete põhjal on näha olnud, et telefon saab uutsorti ja väiksema kulmu

Foto: 91Mobiles

Kulm jääb iPhone’idele tõenäoliselt veel nii kaua, kuniks Apple suudab näotuvastuse ja esikaamera viia ekraani alla. Selleks aga läheb veel vähemalt kolm või neli aastat.

Kaob miniversioon

Varasemalt oli iPhone’il ka 5,4-tollise ekraaniga mini versioon. Gurmani sõnul kaob aga see ära, ning edaspidi on kõige väiksem versioon telefonist 6,1-tollise ekraani diagonaaliga.

Väidetavalt saab aga esimest korda osta tavalist 6,7-tollise ekraaniga Max versiooni. Varasemalt tuli suurema ekraani tahtjatel maksta lisa ka Pro versiooni eest, kuna tavaversioon oli vaid väiksema ekraaniga saadaval.

Erinevad protsessorid

Pro versioonil peaks sarnaselt varasemale tulema tavaversioonist natuke suurem aku ning võimsam kaamera. Esimest korda aga näib tavalisel ja Pro versioonil tulevat erinev protsessor.

Uued Pro mudelid saavad Apple’i uue A16 protsessori, kuid tavaversioonid võivad seekord jääda eelmise aasta A15 kiipe kasutama.

Gurmani sõnul võib siin teguriks olla mitte ainult kahe seeria eristamine, vaid ka kiibikriisisist tingitud tarneraskused.

USB-C?

Paari kuulujutu kohaselt peaks uue iPhone’i Pro versioon tulema esimest korda USB-C’ga. Kõlaka järgi on tavaversioon endiselt aga Lightning ühendusega.

Põhjuseid uulele laadimispesale ülemineksuks on mitmeid. Esiteks on USB-C Apple’i oma pesast palju võimekam ja seda nii laadimise kui ka andmevahetuse mõttes.

Foto: Apple_Tomorrow

Teiseks suruvad Euroopa Liit ja Ameerika Ühendriikide valitsus üha rohkem peale universaalse USB-C pesa kasutust. Viimaseks on keskkonna kahju, mis praegu tekib, kuna Androidi ja Apple’i telefonid kasutavad erinevaid kaablipesasid.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.