Apple

Uus Mac OS Catalina: iTunes kaob, iPadi-äpid tulevad ja paar asja veel

Foto: EPA / Scanpix

Rubriiki toetab

Apple kuulutas täna välja uue laua- ning sülearvutite operatsioonisüsteemi Mac OS 10.15 Catalina, mille kõige suuremaks uuenduseks on võimalus arendajatele iPadi-äppe vaid paari klikiga ka Macile tuua.

Tegemist on kuulsa projekti Marzipan teostumisega, mis tähendab, et koos uue Mac OSiga jõuavad arvutitesse ka näiteks Twitteri ja Jira äpid, mis algselt olid mõeldud iPadidele.

Marzipani asemel kannab see tehnoloogia nüüd nime Catalyst ning eks saame näha, kui paljud arendajad selle uuendusega kaasa lähevad ning milline on nende äppide kasutatavus ja kvaliteet.

iTunes kaob, iPad muutub lisaekraaniks

Teiseks suuremaks uuenduseks on see, et iTunes oma praegusel kujul kaob ära ning lüüakse kolmeks: Apple Music, Podcasts ja Apple TV. Igaüks neist teeb just seda, mida nimi ütleb ning Music jääb vastutama ka telefonide sünkimise eest, kellel seda vaja.

Veel üks uuendus on Sidebar ehk võimalus kasutada iPadi Maci teise ekraanina. Mõned programmid võimaldasid seda juba ka enne teha, kuid nüüd siis on see võimalus otse operatsioonisüsteemi sisse ehitatud.

Catalinas on ka võimalus juhtida oma Maci häälega, näiteks vajutada nuppudele ja kerida akende sisu.

Teoks sai ka see, mida ennustati ehk Find My Friends ja Find My iPhone äpid on nüüd liidetud üheks Find My äpiks nii iOSis kui MacOSis. Otsida saab ka väljalülitatud seadmeid, mis saadavad siiski välja Bluetooth-signaale.

Lisandus ka võimalus varastatud Mac nii lukku panna, et keegi sellega midagi teha ei saa. Samuti uuendati äppe nagu Photos, Reminders ja Notes.

Catalina ilmub sügisel, aga beetaversioonile saavad soovijad ligi juba varem.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.