Apple

Uus Mac võib 2021. aastal tulla juba Apple’i enda protsessoriga

Foto: Shutterstock.

Rubriiki toetab

Apple Premium Reseller
Suurim valik Eestis
Tutvu tootevalikuga!

Apple plaanib 2021. aasta esimeses pooles tuua müügile uue Maci arvuti, millel on Apple’i disainitud protsessor, vahendab CNBC.

Hetkel kasutavad Apple süle- ja lauaarvutid Inteli protsessorid, firma iPhone’id ja iPadid aga Apple’i enda disainitud ARM tehnoloogiaga protsessoreid. F Securities analüütikult Ming-Chi Kuolt pärineva info kohaselt saab uuest Macist esimene, mis kasutab ARM tehnoloogiat.

Sellise tehnoloogiaga Mac võimaldaks Apple’ile oma arvutite väljalaske kuupäevi paremini planeerida ja mitmeid täiendusi teha, nagu näiteks aku kestvust suurendada. Samas võib uus protsessoritehnoloogia tekitada probleeme uutel mudelitel rakenduste ja programmide toimimisega, kuna protsessorite tehnoloogia on erinev.

Kuo usub, et Apple’i protsessor kasutab uutes kiipides 5 nanomeetrist ehk “5nm” protsessi. 5nm on mõõt, kui väikseid, tihedaid ja arenenud kiibistikke saab toota. Kuo sõnul kasutavad juba 2020. aastasse planeeritud uued 5G iPhone’id ja iPadid samuti uusi 5nm kiibistikke.

Kuo töö TF Securities ettevõttes keskendub Apple’i tarneahelale ja ettevõtetele, millega õunafirma erinevate arvutiosade jaoks koostööd teeb. Ta on tuntud Apple’i toodete kohta täpsete ennustuste tegemise eest, enne kui need ametlikult avalikkuseni jõuavad.

Märksõnad: , , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.