Apple

Uute iPhone’ide tarneaeg venib, poodidest leiab vaid üksikuid mudeleid

Rubriiki toetab

2020. aasta ei väsi üllatamast. Käes on novembri keskpaik ja iPhone 12 mudeleid peab kauplustest tikutulega otsima.

Osalt selle tõttu, et Apple kuulutas uued mudelid välja tavapärasest hiljem. Aga ka pool kuud pärast eeltellimise välja kuulutamist pole suur osa tellijatest oma telefoni kätte saanud.

iPhone 12 ja iPhone 12 Pro mudelid pidid eeltellijateni saabuma oktoobri viimastel päevadel, aga tänaseks on siia jõudnud vaid üksikud partiid. Valik on aga isegi veel rohkem piiratud neil, kes pole telefoni eeltellinud.

Kolmest sideoperaatorist pole kohe saada ühtegi uut iPhone 12 mudelit. Lähemat tarneaaega näitab Telia e-pood, kus lubatakse iPhone 12 ja Pro mudeleid täna tellijatele 16. novembriks. Pro Max ega Mini variante poes saadaval pole.

Telia pressiesindaja Raigo Neudorfi sõnul on küll üksikud mudelid eeltellijateni jõudnud, kuid enamik peab siiski Apple’i taga edasi ootama. Ta rääkis, et kuigi aasta-aastalt on asi paremaks läinud, siis Apple’i jaoks on Eesti ikkagi väike turg ja seega mudelite saabumisjärjekorras tagapool.

Tele2 e-poes näitab, et kõiki nelja mudelit saab tellida, kuid pole täpsustatud, millal kaup peaks kohale jõudma.

Elisa kodulehel seisab, et kõik mudelid on eeltellitavad. Kui üleeileeile näidati Elisas, et oodatav tarneaeg on 9. november, siis tänaseks see muutunud vastavalt mudelile 16. või 23. novembriks.

Valge Klaari ja iDeali e-poodides on üleval teade, et COVID-19 tõttu on iPhone 12 ja iPhone 12 Pro tarne oodatust pikem. “Palume meeles pidada, et kogused on siiski piiratud,” seisab teates. Kodulehel seisab, et kauplustest saab mudeleid osta nelja-viie nädala pärast.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.