Apple

Videod: Kuidas iPhone 7 abil erinevates oludes parimaid pilte teha?

Foto: Tanel Meos

Rubriiki toetab

Apple’i lipulaev iPhone 7 on tuntud enda kvaliteetse kaamera poolest. Kuigi enamiku tööst teeb pildistamise juures ära tarkvara, siis on ikkagi võimalik õppida, kuidas tehtav foto veel kvaliteetsemaks muuta.

Selleks valmistas Apple seeria lühikesi videoid, mille abiga saab kiirelt selgeks, kuidas parimaid pilte klõpsata.

Portree

Enda fototarkvara juures on Apple väga uhke portreefotode jaoks mõeldud Portrait Mode’i üle, mis tõstab esile pildil oleva inimese ning muudab tausta uduseks.

Sellise pildi tegemiseks tuleb kaamerarakenduses Photo valiku asemel valida Portrait. Seejärel tuleb aktiveerida Depth Effect, mis muudab tausta uduseks ning viimaks on vaja vajutada pildistamisikooni peale.

Lähedalt

Selleks, et teha objektidest häid pilte väga lähedalt, tuleb ootuspäraselt liikuda objektile lähedale. Seejärel tuleb vajutada ekraanil objekti peale, et see oleks fookuses. Selle käigus ilmub ekraanile päikest meenutav ikoon, mida saab liigutada üles või alla. Nupukest tuleks liigutada üles, et kaamerale lähedal olevad detailid paremini esile tuleksid.

Vertikaalne panoraam

Selleks et teha ilusat vertikaalset panoraamfotot, tuleb kõigepealt hoida telefoni külili ning valida pildistamisrežiimide seast Pano. Seejärel tuleb alustada panoraamfoto jäädvustamist ning liigutada seadet stabiilselt ning rahulikult alt üles.

Ilma välguta

Ilma välguta edukalt pildistamiseks tuleks kõigepealt leida võimalikult hea valgusallikas. Seejärel tuleb telefonis välk välja lülitada, vajutada ekraanil inimesele, keda pildistad, et fookus ja säritus paika saada ning viimaks on vaja foto jäädvustada.

Liikumine

Selleks et jäädvustada liikuvaid objekte, tuleb kasutada režiimi, mis teeb palju pilte lühikese aja jooksul. Seda lubab teha pildistamisnupp kui režiimiks on Photo. Nuppu pikalt peal hoides teeb seade palju pilte väga kiiresti. Seejärel tuleb tehtud piltide seast välja valida lemmik ning ongi valmis.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.