Apple

Võltstoodete müüjad valmistavad Apple’ile parajat peavalu

Rubriiki toetab

Tuntud ja suurte bränditoodete võltsimine on muutunud üpris tavaliseks ärimudeliks, kuid Apple on otsustanud selle vastu võitlusse asuda.

Bloombergi info kohaselt on Apple teadlik, et Facebookis ja Instagramis kaubeldakse nende toodetega. Kõige populaarsemad koopiad on AirPods kõrvaklapid, laadimisklaablid, seinadapterid ning iPhone akud.

Ühelt poolt ollakse mures, et sellised seadmed ei vasta Apple’i enda kvaliteedinormidele, teiselt poolt rikastuvad paljud müüjad Apple’i arvelt. Paljud ostjad aga ei pruugi teada, et tegu on üldse võltsingutega.

Uuringufirma Ghost Data jälgis eelmisel aastal 163 erinevat müügikontot Instagramis. Kõige populaarsemad müügiartiklid olid AIrPods Pro kõrvaklapid ning MagSafe juhtmevabad laadijad. Kui originaaltoodete hinnad jäävad vastavalt 240 ja 45 euro kanti, siis läbi sotsiaalmeediaplatvormi saab neid osta umbes 20 ja 4 euroga.

Apple on võltsingute müüjatega võitlusse asunud ning nende palgal olev tiim töötab igapäevaselt, et maha võtta võltstoodete kuulutusi müügikeskkondadest ja sotsiaalplatvormidelt. Ainuüksi viimasel aastal võeti maha üle miljoni võltsingu kuulutused.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.