Watch Series 9: Apple’i kellad saavad mitu huvitavat lisa ja hind läks isegi soodsamaks

Rubriiki toetab

Apple tõi välja järjekordse uuenduse oma nutikellale, tegu on juba 9. põlvkonnaga. Revolutsioonilisi muudatusi see endaga kaasa ei too, kuid pisemaid parandusi ja täiendusi siit-sealt leiab.

Uus kell jätkab sama disainikeelt eelmiste põlvkondadega ning välimuse osas on kell jäänud Watch 8 mudeliga sisuliselt identseks. Endiselt on valikus 41 mm ja 45 mm mudelid.

Suuremad muudatused on toimunud kella sisemuses, kus on nüüd kasutusel A9 kiip. Tänu sellele on kasvanud kella jõudlus ning ka vastupidavus. Apple’i sõnul kestab aku sama kaua kui vanemal mudelil ning lubatakse kuni 18-tunnist kasutusaega ühe laadimiskorraga.

Küll aga on suurenenud kella ekraani heledustase, mis nüüd võimaldab maksimaalselt 2000 nitti heledust.

Kella saab nüüd juhtida ka topelt sõrmekoputusega

Apple tutvustas Watch 9 peal ka täiesti uut kasutusviisi. Nimetissõrme ja pöialt omavahel kokku pannes on võimalik aktiveerida erinevaid funktsioone ning kasutada seda liigutust erinevate rakenduste vaiketoimingute tegemiseks. Näiteks saab nii kõne vastu võtta ja lõpetada aga ka taimeri aktiveerida. Topeltsõrmekoputus hõlbustab kella kasutust nendel juhtudel, kui teine käsi on kinni ja pole võimalik kellal nuppe vajutada.

Lisaks sellele on võimalik teha Siri häälassistendi kaudu päringuid oma tervisenäitajate kohta ning seda ilma telefoniühenduseta. Näiteks on võimalik küsida oma eelmise öö unetundide kohta, millele kell vastab ekraanil kogutud andmetega.

Nahast kellarihmad kaovad minevikku

Keskkonnateemad on Apple’i jaoks aina enam olulised, mis tähendab, et ka materjalivalikus tehakse muudatusi. Kasutusele võetakse naturaalse naha asemel materjali nimega FineWoven. Võrreldes nahaga on see oluliselt väiksema süsiniku jalajäljega.

Sarnaselt Apple’ile on ka nende tuntud partnerite, Hermese ja Nike uued kellarihmad keskkonnasõbralikumad nii pakuvad ka uusi kujundusi.

FineWoven materjalist uued kellarihmad

Lisaks klassikalisele mustale ja hõbedaseke värvitoonile on Watch 9 mudelit võimalik osta ka uue roosas toonis viimistlusega. Kella hind algab 459 eurost, roostevabast terasest mudelil 809 eurost. Uued kellamudelid jõuavad müüki septembri lõpus. Mulluse mudeli alghind oli 499 eurot.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.