Apple

WatchOS laseb Apple’i kella kasutada raadiosaatjana, tvOS sai Dolby Atmos toe

WWDC 2018 tarkvarakonverentsil tutvustas Apple watchOS ja tvOS uusi versioone. Apple soovib uuendustega lihtsustada inimeste omavahelist suhtlust ning muuta treeningute ja aktiivse aja logimise veelgi lihtsamaks.

WatchOS

Kui eelmistes versioonides pidi treeningute alustamise ja lõpetamise jaoks need menüüst ise üles otsima ja aktiveerima, siis watchOS 5 versioon on selle tegevuse automatiseerinud. Kell võtab arvesse kasutaja pulsisageduse ja liikumise info ning pakub selle järgi ise treeningu alustamist.  

Samuti on võimalus sõpradega nädalaste tsüklite kaupa võistelda, jälgides üksteise saavutusi ja motiveerides teineteist. Lisandunud on ka täiesti uued treeningrežiimid jooga ja matkamise jaoks.

Apple Watchile toodi välja ka uus Walkie-Talkie äpp, mis võimaldab kella omanikel omavahel suhelda nagu raadiosaatjadega.

WatchOS 5 versiooni toeteavad 1, 2 ja 3 seeria mudelid. Kõige esimesel versioonil, mis ilmus 2015. aastal, Apple tarkvara uuendust ei paku.

tvOS

Suurima uuendusena lisab tvOS 12 tarkvara Apple TV-le nüüd Dolby Atmose ruumilise heli kasutamise võimaluse. See toimib nende uusimal 4K mudelil.

Uuenduse järgselt pakub iTunes ka Dolby Atmose toega suurimat filmikogu.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.