10 võimalust, kuidas Twitterit nutikamalt kasutada

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
pexels-photo-218536.jpeg

Twitter on maailma üks populaarsemaid sotsiaalvõrgustikke, mis sumiseb 140 tähemärgi pikkustest postitustest. Kuid isegi aktiivseimatel Twitteri kasutajatel on arenguruumi. Sestap on siin mõned nipid, kuidas oma Twitteri kasutamist efektiivsemaks muuta.

1. Ajasta postitusi

Nagu ka Facebooki fännilehel, saab Twitteris postitusi ajastada. Selleks ei pea alla laadima aga spetsiaalset rakendust nagu Buffer või TweetDeck, vaid tuleb avada leht ads.twitter.com, seal sisse logida ning luua uus säuts. Uue postituse loomisel on võimalik valida Schedule (ajasta) vaheleht ja seal sobiv avaldamisaeg valida. Postitusi saab ette ajastada kuni aasta, seefa praegu võib hakata juba 2017. aasta jõulusoove kirjutama.

2. Kasuta klaviatuuri

Twitter.com’i lehel saab lisaks hiirele kasutada ka erinevate klahvikäskude abi. Vajuta klahvi “N” ja alusta uue postituse kirjutamist. Puuduta klahvi “R” ja vasta postitusele, klahvi “T” abil saab postitust jagada. Lifehacker on koondanud kõik Twitteris saadaolevad klahvikäsud ühte kasulikku listi.

3. Näita Twitteri postitusi oma blogis või kodulehel

Kas oled tahtnud viidata mõnele Twitteri postitusele, nagu seda tehakse uudiseartiklites?

Lisaks sellele, et viitad originaalallikale, on artikli juurde lisatud Twitteri postitust lihtne meeldivaks märkida, jagada või postitaja teisi säutse lugeda. Selleks, et Twitteri postitust embedida (ehk lehel kuvada), tuleb avada postitus Twitteri kodulehel ning vajutada postituse all olevale kolme punktiga nupule ning valida sealt valik embed tweet. Nüüd tuleb ainult kopeerida Twitteri poolt antav HTML-kood ja kleepida see oma lehel sobivasse kohta. Kui kasutad aga WordPressi, piisab ainult Twitteri lingi kleepimisest postitusse.

4. Kasuta Twitteri otsingut nutikalt

Twitteri otsingus on võimalik kasutada otsinguoperaatoreid, mille abil saab tulemusi filtreerida. Näiteks, kui otsid ainult linke, kirjuta otsingusõna järele filter:links. Loe pikemalt nutikast otsingust siit.

5. Loo mitu Twitteri kontot ühe meiliaadressiga

Ilmselt kõik, kes haldavad rohkem kui ühte Twitteri kontot on näinud teadet selle kohta, kuidas Twitter nõuab originaalset meiliaadressi. Twitteri kontosid võiks ju olla palju, aga kõikide meiliaadresside meelde jätmine on keeruline. Probleemi saab lihtsasti lahendada Gmaili triki abil. Nimelt toetab Gmail “+” märgiga meiliaadresse.

See tähendab seda, et seniks, kuni su originaalaadress sisaldub meiliaadressis, jõuab kiri ikkagi sinu postkasti. Kui su nimi on näiteks Kill Koll ja sinu on meiliaadress kill.koll@gmail.com, võid täiesti rahulikult uut kontot luues kirjutada Twitteris meiliaadressiks kill.kolll+twitter@gmail.com ning Twitteri kirjad jõuavad ikka sinuni. Loomulikult võib märgi järel olla üks kõik mis, näiteks kill.koll+piupau@gmail.com.

6. Ole kursis statistikaga

Twitter annab sulle võimaluse tutvuda oma postituste statistikaga kuni kuu aega tagasi. Ava leht analytics.twitter.com ja uuri järgi, mis on viimase kuu kõige populaarsem säuts.

7. Kinnita säuts oma profiili ülaserva

Kui kirjutasid midagi väga olulist või tähtsat, saad selle postituse kõigi teiste postituste peale kinnitada, nii et uued säutsud tekivad selle alla. Selleks tuleb sul avada oma postitus Twitteri lehel ja vajutada kolme punktiga nupule postituse all ning leida valik pin to your profile page.

8. Kasuta hashtage

Kui kirjutad midagi Twitterisse, on mõistlik selgitada välja, millised teemaviited selle postitusega seotud on. Näiteks, kui rääkida Eesti Laulust, on sobiv kasutada teemaviidet #eestilaul. Hashtage, ehk teemaviiteid ei tasu ka üle kasutada, postitused stiilis “Tere #hommikust. Panin just #teleka käima ja avastasin, et #terevisioonist tulev #multikas on päris #äge ” muutuvad tüütuks, võivad tekitada muidu olulistele teemaviidetele mõttetut sisu juurde ja kokkuvõttes ei täida oma eesmärke sugugi.

9. Jaga oma postitusi

Kui sa postitad midagi, on tõenäoline, et kõik sinu jälgijad seda postitust ei näe. Sestap on hea aegajalt oma varasemaid postitusi uuesti jagada, et see jõuaks inimesteni, kelleni see esimese postitamise ajal ei jõudnud. Selleks tuleb oma enda postituse juures vajutada retweet nuppu.

10. Tee otseülekandeid

Hiljuti lisas Twitter võimaluse teha otseülekandeid otse Twitteri äpist. Selleks tuleb avada lihtsalt uue postituse loomise valik ning vajutada nupule Go Live. Lisa otseülekandele pealkiri ning alustada saatega.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.