16 rakendust, mida Geeniuse toimetus sul proovida soovitab

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Geeniuse toimetus suurepäraseid äpiideid välja mõtlemas.

Häid äppe mahub palju ühte telefoni. Ja pole vist kahtlust, et Geeniuse toimetuse liikmetel on äppe palju. Kogusime toimetuse pealt soovitused kokku, seega siin on 13 äppi, mida me soovitaks sul kasutada.

Polymail

Polymail on meilirakendus, mis aitab asendada iOSi sisseehitatud meiliäppi. Kuna viimane ei suuda pidevalt uusi kirju kontrollida, vaid teeb seda näiteks iga veerand tunni tagant, on hea kasutada Polymaili, mis annab saabuvast e-kirjast kohe teada.

Meie kaasautor Terko Veensalu leidis rakendusest ka hea funktsiooni, mis ühe nupuvajutusega eemaldab sind erinevatest meililistidest. Polymaili saad alla laadida siit.

1Password

Terko soovitab ka mugavat paroolihaldurit 1Password. Sinna on võimalik kirja panna kõik oma paroolid, salasõnad, krediitkaardi, isegi ID-kaardi andmed. Rakendus lukustab end ühe pika parooliga, millega krüpteeritakse ka kõik äpi andmed, nii et isegi faile varastades infole ligi ei saaks.

1Password ühildub ka telefonide biomeetriliste tuvastussüsteemidega, seega saad enda paroolidele ligi näidates telefonile oma nägu või sõrmejälge.

1Passwordi saad hankida Apple’ile siit ja Androidile siit.

Sliip as Android

Mahe ööuni on kõigile oluline. Samas on tähtis ka mõnusasti ja rahulikult ärgata. Sleep as Android lubabki seda teha, sest lisaks une jälgimisele pakub rakendus head võimalust äratada sind kaunite loodushelide saatel.

Geeniuse kaasautor Jaanus Kaasik leidis äppi kasutades, et loodushelide peale ärkamine on igasugustest piiksudest, viledest ja undamisest oluliselt meeldivam.

Sleep as Androidi saad alla laadida Google Play rakendustepoest

Any.do

Kui su päev on sageli organiseerimata virr-varr, kus ühe tegevuse juurest käib hüppamine teise tegevuse juurde, või soovid lihtsalt oma tööülesandeid ning sündmuseid silme ees hoida? AnyDo pakub mugavat võimalust enda ülesannete korrastamiseks.

Rakenduse saad alla laadida Apple Appstore’ist ja Google Play rakendustepoest.

Tartu bussiajad

Need, kes meie heade mõtete linnas palju seiklevad, sõidavad omajagu kindlasti ka ühistranspordiga. Mugav äpp Tartu Bussiajad hoiab busside liikumisel Tartus reaalajas silma peal ning on kaasautor Kaasiku sõnul oluliselt täpsem ja mugavam kui peatuses paberile trükitud sõiduplaan.

Tartu bussiaegu saad alla laadida Google Play rakendustepoest ja Apple’i rakendustepoest.

Passes

Apple’i seadmetel on tänuväärselt tore funktsioon tuua su lennupilet ekraanile õigel hetkel. Siis, kui oled lennujaamas ja sinu pardalemineku aeg läheneb.

Selleks, et ka Androidis oma pileteid mugavalt hoida, soovitab Hans Lõugas rakendust Passes, mis simuleerib edukalt Apple Walleti olemasolu Androidis.

Rakenduse saab alla laadida Google Play rakendustepoest.

Pocket Casts

Meie toimetaja Martin Mets on agar podcast’i-hai ja sestap soovitab ta Pocket Casts nimelist äppi. See rakendus mitte ainult ei luba sul otsida, alla laadida ja kuulata tuhandeid erinevaid podcast‘e, vaid äpp omab ka erinevaid lisafunktsioone, nagu näiteks automaatne pauside vahele jätmine või episoodi kiiremini kuulamine. Või arvutist sama episoodi kuulamise jätkamine. Ka meie vastutav väljaandja, Henrik Roonemaa on Pocket Casts’i fänn. “minu jaoks parim podcastiäpp, sest kasutan Androidi ja see süngib üle platvormide kõiki mu podcaste, kuulamiste seisu jne,” ütleb ta.

Pocket Casts on alla laetav nii Apple’ile kui ka Androidile.

Swedbank 2019 Eestis

See äpp tegi Eestis sel aastal pisikese revolutsiooni, kuna tõi esimesena meieni võimaluse kasutada oma telefoni pangakaardina. Henrik näiteks ei teagi enam, kus tema päris pangakaart on. Ja miks peakski, kui kõik kaardimaksed saab telefoniga tehtud.

Swedbanki uue äpi saab alla laadida Google Play rakendustepoest Apple App Store’ist saab ka, aga kahjuks iPhone’i pangakaardina kasutada ei saa.

Feedly

RSSi mäletate? See on see mugav sisu tarbimise viis, kus saad ise valida, mis sinu voogu jõuab, ilma liigsete algoritmide ja suurte firmadeta.

Henrik kasutab Feedly’t iga päev artiklite lugemiseks. “Ma ei saa siiamaani aru, miks Google’i eestvõttel RSSiga uudiste lugemine sisuliselt ära tapeti,” räägib ta.

Kui tunned, et soovid RSSi juurde naasta, saad Feedly alla laadida Google Play rakendustepoest  või Apple App Store’ist.

Ping Pong King

Vahel võib aega niisama ka raisata. Täiesti teadlikult ja tahtlikult. Henrik soovitab selleks Ping Pong King nimelist mängu. “Hetkel see mäng, millega aega surnuks lüüa. Lihtne ja natuke haige, aga väga lõbus,” ütleb ta.

Ping Pong King on alla laetav Google Play rakendustepoestja Apple App Store’ist.

Envision AI

Masinõpe ja algoritmid ja muu vahva sõnavara käib igapäevaselt uudistest läbi. Mis see aga tegelikult teha oskab? See äpp näitab asja ühte külge.

Envision Ai suudab nii pildilt teksti lugeda kui ka öelda sulle automaatselt, mis fotol on. Lisaks oskab ta öelda näiteks seda, mis värvi riided sul seljas on või mis emotsioon kellelgi näos on. Jakob Rosin kasutab seda iga päev. Kas või selleks, et kontrollida, kas sokid mis kapist võetud sai, on ikka ühte värvi.

Envision Ai on alla laetav Apple’ile ja Androidile.

Sandcastles

Meie oma Raha(geeniuse)boss Siim Männik mängib finantsidega möllamise vahele totrat mängu Sandcastles.

“Täiesti totter mäng, kus saab näpuga vehkides liivalosse ehitada. Kuni umbes kümne sekundi pärast tuleb laine ja kõik minema pühib ning pead otsast alustama. Kõik kaob. Aga sünnib uuesti. Väga zen,” ütleb ta.

Mängu saab kätte nii Google Play rakendustepoest kui ka Apple’i rakendustepoest.

Measure

Lähme hetkeks eksklusiivsele territooriumile, sest Siim soovitab rakendust, mille Apple spetsiaalselt iPhone’i jaoks arendas. Nimelt on Measure Apple’i enda tehtud liitreaalsuse joonlaud.

“Mitte, et mul oleks pidevalt vaja midagi mõõta, aga liitreaalsus on lihtsalt nii lahe ja kuna Pokemon Go jaoks polnud mul ei aega, huvi ega akut, siis lepin sellegagi,” räägib Siim.

Measure joonlaua saab alla laadida siit.

Yr.no

Ürno teab, mis ilm on ja mis ilm tuleb. Ja kuna Ürno teab, teab ka meie Diktoriguru Martin Liivand. See äpp sai aastaid tagasi üle riigi kuulsaks kui tubli Norra ilmateate-rakendus, mis hämmastava täpsusega Eesti ilma ennustas. Ja teeb seda tegelikult siia maani.

Yr.no on alla laetav nii Google Play rakendustepoest kui ka Apple Appstore’ist.

Discord

A mida sa ikka Skype’is tuututad, et “Ei kuule!” ja “pane oma kõlarid vaiksemaks!”. Kui sa tahad olla tegija, siis tõmba Discord, sest seal on praegu kõik normaalsed tüübid ja ägedamad jutud.

Discordi saad alla laadida nii App Store’ist kui ka Google Play rakendustepoest.

Ja lõpetuseks: peatoimetaja soovitus

Geeniuse peatoimetaja Marii Karell väga palju äppe ei kasuta, kui siis erinevaid taimereid.

“Olen katsetanud erinevaid taimereid, et lihtsalt mõõta kui kaua ma planku hoian või millega oleks hea ringtreeningut teha. Interval Timer on päris hea. Kõikidel sporditimeritel on üks viga: nii kui nad sisse lülitad, hakkab kohe ohjeldamatult Yandexi reklaami tulema. “Laadi takso-äpp alla siit!” Mis värk Yandexil timeritega on?”

No aga vaadake siis ka taksoreklaami. Interval Timeri saab kätte Apple’i poest  või Google Play rakendustepoest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.