Hea nipp

4 kavalat viisi, kuidas nutipistikuid kasutada

Rubriiki toetab

Nutikad pistikud on kasulikud vidinad, kuna aitavad ka muidu tavalistele koduseadmetele mugavusi juurde lisada. Toome välja neli erinevat võimalust, kuidas neid ära kasutada.

Lülita seadmed automaatselt välja

Nutipistikute suureks eeliseks on see, et neid saab sisse ja välja lülitada distantsilt. Seega on see hea võimalus kasutada neid koduste seadmetega nagu juuksekoolutaja, lokitangid või triikraud. Kui need peaksid sisse ununema mingil põhjusel (ja seda juhtub sagedamini, kui me tahaks), siis saab nutipistiku kasutamisel need lihtsalt välja lülitada.

Veelgi parem variant on sellistele seadmetele kasutamiseks lisada pistikuel taimer, mis need kindla aja möödudes ise välja lülitavad.

Pane kohviaparaat automaatselt tööle

Need, kes peavad lugu hommikusest värskest kohvist ja pikast unest, saavad nutipistiku abil oma elu hõlbustada. Kohvimasina juures võimaldab nutipistik seda käivitada distantsilt või eelseadistada teatud kindlal kellaajal tööle hakkama.

Kohvimasina puhul on oluline enne kindlaks teha, kas selle käivitamine ja väljalülitamine on nutika pistiku abil ka võimalik.

Sulge teler kindlaks ajaks

Lastega peredele võib nutipistikust kasu olla teleri väljalülitamiseks mingi kindla ajaperioodi jaoks. Näiteks selleks ajaks kui lastel on vaja ära teha oma koolitööd.

Selle võimaluse puhul tasub tähele panna, et kuigi nutipistiku välja lülitamisel lülitub välja ka teler, siis selle taaskäivitamisel viimane automaatselt tööle ei hakka.

Lase teavitada, kui pesu on pestud

Suuremates majapidamistes võib nutipistikust ka kaugemates nurkades kasu olla. Kui pesumasin on eraldi ruumis, siis on võimalik selle abil teada saada, millal see on oma töö lõpetanud.

Parim viis selle jaoks on kasutada nutipistikut, millel on eraldi funktsioon energiatarbimise näitamiseks. Selle järgi on lihtne aru saad, kui pesumasin on pesu pesemisega ühele poole saanud.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.