4 näitajat, mida uue telefoni valimisel kindlasti vaadata tuleks

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Tootjad toovad välja uusi telefone, mis lähevad aina võimsamaks ja kiiremaks. Kui sa tippmudelit osta ei plaani, siis siin on mõned soovitused, mille järgi uus telefon valida, ilma, et peaksid ostu pärast kahetsema.

Ekraan

Ajaga on nutitelefonide ekraanide mõõtmed üha kasvanud. See iseenesest ei ole halb asi, kuna saad korraga rohkem infot ekraanile kuvada.

Tootjad aga armastavad ekraani resolutsiooniga trikitada, nii et suur ekraan üksi ei pruugi alati hea näitaja olla. Kui resolutsioon on liiga madal, siis on pildikvaliteet ikkagi kehv.

Kuna inimsilm ei erista tavaliselt vaatekauguselt üle 300 suurust pikslitihedust, siis tasuks just seda jälgida. Tavaliselt tähistatakse telefonide juures seda näitu PPI-na (pixels per inch).

Piisavalt sise- ja muutmälu

Mälumahud võivad telefonides erineda mitmekordselt. RAM ehk muutmälu puhul on see tavaliselt 2-8 GB vahemikus. Mida kõrgem on näitajad, seda parem, kuid üldiselt tasuks vältida kõige väiksema muutmäluga seadmeid. 3-4 GB RAM-i peaks olema keskmisele kasutaja piisav hulk.

Samamoodi on ka sisemäluga. Kuigi mõned tootjad pakuvad ka 512 GB mälumahtu, on seda tavakasutajale enamasti liiast. 32-64 GB sisemälu peaks olema piisav. Kui plaanid telefoni kasutada mitu aastat, tasub kaaluda pigem suurema mälumahuga telefoni.

Aku vastupidavus

Aku maht tänapäevastel telefonidel varieeriub 2000-4000 mAh vahel. Reeglina mahub suuremasse kesta suurem aku, aga alati ei pruugi see paremat aku vastupidavust tähendada. Telefonide puhul mängivad kestusel ka muud parameetrid rolli, näiteks ekraani resolutsioon ja protsessori energisäästlikkus.

Aku kestvuse mure lahendamiseks pakuvad paljud tootjad kiirlaadimise võimalust. Kui see on oluline parameeter, tasub enne ostu konkreetse mudeli puhul selle olemasolus veenduda.

Kaamera

Kaamera headust on telefonide puhul kõige keerulisem ainult paberi järgi hinnata. Siin on aga üks valearusaam, mida uue telefoni valikul liialt silmas peetakse – kaamera megapikslite arv ei määra selle headust.

Loevad ka muud näitajad nagu fookuskaugus, sensori suurus ja erinevad pildi stabiliseerimise abimehed.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.