4 nippi, kuidas avalikku arvutit turvaliselt kasutada

Koolidest, raamatukogudest ja internetikohvikutest võib leida arvuteid, mis on mõeldud kõigile kasutamiseks. Selliste avalike arvutitega võib aga alati olla oht, et keegi halbade kavatsustega kasutaja võib soovida sinu andmeid varastada. Kuidas seda vältida?

Väldi parooli kasutamist kus võimalik

Kõige kindlam viis oma paroolide lekkimise vältimiseks on nende sisestamist avalikel arvutitel vältida. Ehk kui saad oma asjad ära ajada nii, et ei pea oma kasutajat kuskile sisse logima, on kõige kindlam.

Tänapäeval pole välistatud, et kasutusel on näiteks süsteemid, mis salvestavad kasutajate klahvivajutusi.

Kui aga sisselogimine on vältimatu, siis tasuks kontodel, kus see võimalus on loodud, kasutada mitmeastmelist tuvastamist. Nii saad tagada, et isegi kui sinu parooli kuritarvitatakse, ei pääse kurikaelad esimesest astmest edasi.

Logi oma kontolt välja

Samuti tasuks avalikest arvutites meeles pidada lihtsalt reeglit – logi alati ennast igalt pool välja. Kui isiklikus arvutis pole see esmatähtis, siis ühiskasutatavas arvutis võid ise nii kogemata ligipääsu oma andmetele anda.

Kasuta privaatset sirvimist

Selleks, et arvutisse sinu tegevusest aga üldse jälge ei jääks, on võimaluse korral mõistlik kasutada privaatset sirvimist ehk inkognito režiimi. Google ütleb, et näiteks Chrome’i puhul ei salvestata sellisel juhul kautaja sirvimisajalugu, küpsisefaile, saitide andmeid ega vormidesse sisestatud teavet.

Kustuta sirvimise ajalugu

Kui mingil põhjusel aga on tarvis tavasirvimist kasutada, siis tasuks võimalusel peale seda alati oma sessiooni ajalugu kustutada.

Selle tegemiseks tuleb veebilehitseja seadete alt üles leida valik “Ajalugu”, kust omakorda leiab võimaluse sirvimisandmete kustutamiseks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.