Hea nipp

4 põhjust, miks peaksid Google’iga oma asukohainfot jagama

Rubriiki toetab

Võta Iizilt!

Uuri pakkumisi

Facebooki hiljutine andmelekke skandaal on inimesed ettevaatlikuks teinud selles osas, mis infot enda kohta jagada ja millist mitte.

Ka Google pole selles osas erand ning kogub sinu andmeid. Enne kui aga need kraanid kinni keerata, tasub korra mõelda, mismoodi enda asukoha andmete jagamine Google’iga võiks kasulik olla.

Asukohapõhine otsing

Kui lubada Google’il oma asukoha andmeid kasutada, hõlbustab see sinule oluliste andmete kuvamist.

Näiteks kui otsid Selveri kaupluseid oskab otsing sulle näidata kõige lähemal asuvaid selle keti toidupoode. Sama lugu on ka muude asutustega, mille puhul kuvatakse näiteks kaugust sinu asukohast.

Asukoha ajalugu

Esimese hooga võiks küsida, miks Google üldse peaks sinu asukoha ajalugu jälgima. Kuigi sa ei pruugi seda võimalust tihti kasutada, saab selle järgi näiteks järgi vaadata, mis kohta mingil konkreetsel päeval ja kellaajal külastatud sai, kui peaks olema tarvis sellist infot.

Lisaks saad nii ka tõestada, et oled mingis konkreetses kohas viibinud.

Teeolude teavitused

Google’il on olemas funktsioon, mis oskab vastavalt sinu enamkülastatud kohtadele ennustada ka liikluse tihedust ja aega sinna jõudmiseks. Google kogub erinevate kohtade andmeid, mida sa külastada ning oskab kellaajaliselt ennustada, kas näiteks teel töölt koju peaksid sa arvestama pikema sõiduga kui tavaliselt.

Personaalne reklaam

Esmapilgul ei tundu see kuigi kasulik info, kuid tänu sellele oskab Google kuvada sulle nende toodete reklaame, mis sulle ka reaalset huvi võivad pakkuda.

Samuti oskab otsingumootor nii leida uusi tooteid, mis sarnanevad eelnevatele otsingutele ning nii võid hoopis uusi põnevaid tooteid avastada. Siiski, see ei pruugi kõigile meelepärane olla ja soovi korral saab selle funktsiooni ka eraldi välja lülitada.

Märksõnad: , , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.