Hea nipp

5 Facebook Messengeri kasulikku nippi, mida sa võib-olla ei teadnud

Rubriiki toetab

Kõik Sinu kindlustused
Kiiresti ja lihtsalt!
Võta IIZI äpp!

Facebooki sõnumirakendus on üks populaarseimaid omasuguste seas. Kuigi paljud seda kasutavad, ei teata tihti kõiki rakenduse pakutavaid võimalusi ja mugavusi. Siit nimekirjast leiad ehk mõned, mis võiksid ka sinu jaoks kasulikud olla.

Jaga oma asukohta

Kui soovid sõpradega kokku saada, aga ei viitsi seletada, kus sa täpselt asud, siis Messenger ulatab abikäe.  Oma asukohta saad hõlpsalt näidata kui avad vestluses trükkimisriba kõrvalt nelja punkti ikooniga menüü.

Sealt alt avaneb kaart, kus vajadusel saad ka oma paiknemist kaardil täpsustada. Asukohta saad jagada kuni 60 minutiks ning see uueneb sellel perioodil ise automaatselt.

Pea salavestlusi

Kui soovid vestluspartneriga jagada midagi, mis pole mõeldud võõrastele silmadele, saad omavahel pidada ka salavestlust. Sellisel juhul kasutatakse vestluse jaoks andmete krüpteerimist ning vajadusel saad vestlusele panna ka ajalise limiidi, mille täitumisel see kustub.

Selle jaoks mine vestluskaaslase ikoonile, kust avaneb menüü. Sealt valid „Go to Secret Conversation“ ja saadki juttu alustada.

Lennu pardakaart otse Messengerist

Kuigi hetkel pole lendamine kõige aktuaalsem teema, saad selle nipi omale tuleviku tarbeks kõrva taha panna. Nimelt pakuvad osad lennuettevõtted võimalust lendude broneeringuid teha otse läbi Messengeri ning ka oma pardakaart sinna salvestada.

Nii saad mugavalt Messengerist selle avada ega pea muudest rakendustest otsima, kui seda kiirelt vaja kasutada.

Muuda vestluse ikoone ja värvi

Kui oled tüdinenud sinisest värvist igas vestluses või soovid kasutada muud emotikoni tavalise pöidla asemel, saad seda kerge vaevaga muuta.

Seda saad teha vestluse põhiselt ning selle jaoks pead esmalt avama oma vestluskaaslase ikooni kaudu menüüd. Kõige esimesed valikud ongi need, mida otsid – „Theme“ laseb muuta värvi ning „Emoji“ valida uue emotikoni, mida vestluse trükkimise akna kõrval kuvada.

Kasuta Messengeri ilma Facebooki kontota

Kui varem said Messengeri kasutada kõik ilma Facebooki kontot omamata, siis hiljuti seda tingimust muudet. Uutel kasutajatel pole kahjuks muud võimalust, kui omale kõigepealt teha Facebooki konto ning seejärel Messenger kasutusele võtta.

Kui aga oled varasemalt Facebooki kasutanud, kuid oma konto deaktiveerinud, siis annab Facebook sellistele kasutajatele endiselt juurdepääsu ka sõnumirakendusele. 

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.