Hea nipp

5 Gmaili nippi, mis su elu lihtsamaks teevad

Rubriiki toetab

Gmail on tõenäoliselt üks populaarsemaid e-posti teenuseid, kuid enamik meist kasutab seda üldjuhul tavaseadistuses. Siit leiad viis nippi, mis aitavad sul kiiremini ja lihtsamalt oma e-kirju hallata.

Tee kirjutamisaken suuremaks

Traditsiooniliselt kuvab Gmail kirjutusakna ekraani paremal alumises nurgas. Kui see sulle liiga väikeseks jääb, saad selle suurust muuta, kui valid samast vaatest kirja ülemiselt ribalt noole kujulise ikooni. See laseb kirja koostada mugavalt suuremaks aknas.

Selleks, et seda aga vaikeseadistuseks muuta, ava kirja koostamise vaates alumiselt paremalt servast kolme täpi alt menüü ning pane linnuke “Vaikimisi täisekraanil” valiku ette.

Kuva kirja sisu avavaates

Vaikimisi näidatakse kasutajale avavaates menüüd ning kirju. Kui soovid, et ka kirjale vajutades kuvatakse selle sisu otse samas vaates nende kõrvale, saad selle valiku teha seadete menüüst.

Kiirseadete alt leiad võimaluse lisada lugemispaani nii postkasti kõrvale kui ka selle alla. Hiljem saad aga peavaatest paanide jaotuse režiimi kiirelt sisse ja välja lülitada.

Arhiveeri vastused saatmisel

Kui oled arhiveerimise usku, saad kasutada nutikat lisavõimalust, mis aitab tagasisaadetud kirja ühe klikiga ka arhiveerida.

Funktsiooni aktiveerimiseks mine Seaded -> Üldine ning leia üles valik “Saada ja arhiveeri”. Sealt saadki lisada kirjale vastamise vaatesse uue nupu, kusjuures tavaline saatmise nupu jääb endiselt alles.

Muuda kuvatavate kirjade arvu

Tavaseadistuses kuvatakse kasutajale ühel lehel korraga 50 kirja. Kui sinu postkastis on kirju palju ja pead nende vahel tihti navigeerima, on abiks võimalus see number viia ka 100 peale.

Nii ei pea tüütult lehti laadima, et vanemaid kirju näha.

Samamoodi on aga võimalik ka kuvatavate kirjade arvu hoopis vähendada – saad selle viia 10, 15 ja 25 peale.

Pikenda kirja tagasivõtmise aega

Gmail võimaldab saadetud kirja ka vajadusel tagasi kutsuda, kuid vaikimisi on selle otsuse tegemise kestuseks määratud kõigest 5 sekundit. Õnneks saavad kasutajad seda ka pikendada. Selle jaoks mine Seaded -> Üldine ning otsi sealt üles teema “Võta saatmine tagasi”.

Sealt saad 5 sekundi asemel valida ka 10, 20 ja 30 sekundilist perioodi.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.