Hea nipp

5 huvitavat ja asjalikku pluginat, mida sa kohe proovima peaks

Rubriiki toetab

Kõik Sinu kindlustused
Kiiresti ja lihtsalt!
Võta IIZI äpp!

Igale brauserile on võimalik hankida erinevaid laiendusi ehk pluginaid, mis aitavad internetis toimetamist lihtsamaks, mugavamaks, turvalisemaks või lõbusemaks muuta. Käime välja viis sellist liidest, mis võivad abiks tulla.

1. Oled väsinud, et sult küsitakse pidevalt küpsiseid?

Just sellele tüütu probleemi – pideva küpsiste küsimise – lahendab plugin nimega I don’t care about cookies. Laiendus lihtsalt kaotab automaatselt veebilehtedelt ära selle tüütu kastikese või pop-up’i, mis tänu Euroopa Liidu “küpsiste” direktiivile meile praktiliselt igal veebilehel vastu vaatab.

2. Iga uus vaheleht on tükike maailma

Võibolla teistest vähem praktilisem, kuid kindlasti huvitav laiendus on Earth View from Google Earth, mis kuvab iga kord uut vahelehte avades suvalise pildi maakerast ja pakub sellega pidevat vaheldust ning huvitavaid vaateid.

3. Keela Facebookil enda pidev jälgimine

Teadupärast jälgib Facebook enda kasutajate tegevust isegi juhul kui inimene on Facebooki lehe juba kinni pannud. Seetõttu võibki inimene midagi internetist otsida ja järgmisel hetkel selle kohta Facebookis reklaami näha. Facebook Disconnect keelab Facebookil kasutajate jälgimise teistel veebilehtedel.

4. Lahendus neile, kellel alati kümned vahelehed korraga lahti

Tööd tehes või niisama surfates tekib osadel inimestel tahes-tahtmata mitmeid vahelehti, mida nad pidevalt ei kasutada. Selleks, et tühjalt seisvad vahelehed Chrome’ile omaselt liialt palju mälu sööma ei hakkaks, on olemas plugin The Great Suspender. Laiendus paneb pikalt seisnud vahelehed “magama”, et ressursse kokku hoida ja lubab nende juurde hiljem tagasi tulla.

5. Tekita virtuaalne Internet Exploreri leht

Teatud failid avanevad normaalselt ainult Internet Exploreris, kuid see ei tähenda, et peaks teisele brauserile ümber lülituma. IE Tab tekitab ühe klõpsuga virtuaalse Internet Exploreri vahelehe, et mõne saidi külastamiseks või faili avamiseks ei peaks teist brauserit avama.

Märksõnad: ,

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses