Hea nipp

5 lahedat viisi, kuidas Eestis müüdavate NFC kleepsudega oma elu lihtsamaks teha

Rubriiki toetab

Kõik Sinu kindlustused
Kiiresti ja lihtsalt!
Võta IIZI äpp!

NFC tehnoloogia on praeguseks jõudnud lisaks meie telefonidele ka näiteks pangakaartidesse või bussidesse. Siiski on tehnoloogia abil võimalik teha palju muud huvitavat. Näiteks on võimalik mõnest Eesti tehnikapoest endale soetada ports NFC kleebiseid, mida saab seejärel programmeerida mingi konkreetse tegevuse jaoks.

Kõigepealt on vaja kiipe

NFC kleebiseid leiab ilmselt paljudest hästi varustatud tehnikapoodidest. Sama kehtib ka internetipoodide kohta, näiteks saab NFC kleebiseid ning muud NFC-ga seotud kraami siit. Nagu näha, siis on tehnoloogia heaks küljeks ka selle hind, mis on suhteliselt odav.

Järgmiseks rakendus

Selleks, et NFC kleebiseid mingi tegevuse jaoks programmeerida on tarvis ka rakendust. Kuna kiipide programmeerimine toimub telefoni NFC kiibi kaudu, siis on telefoni tarvis paigaldada tarkvara, mis programmeerimisega aitab.

Selleks sobivaid rakendusi on mitmeid, üks võimalik variant on näiteks NFC Tools.

Kodune wifi

Üks võimalus NFC kleebise kasutamiseks on näiteks telefoni wifi sisse lülitamine. Selleks võib kleepsu panna välisukse juurde ning koju jõudes pole tarvis teha muud kui telefon vastu kleepsu panna ning telefon peaks seejärel juba ise wifiga ühenduma.

Muusika autos

Muusika kuulamine on autos paljude inimeste meelistegevus. Raadiokanalid ei luba samas laule ise valida. Seega võib autos olevasse telefonihoidjasse panna samuti ühe NFC kleepsu ning programmeerida seda Spotify’d avama iga kord kui see telefoni puutub. Lisaks võib lasta kleepsul Bluetoothi sisse lülitada ning seejärel saab hakata autos lemmiklaule nautima.

Hommikune äratus

NFC on hea ka igapäevase rutiini juures abistamiseks. Kui pista üks kleeps öökapi peale, siis saab tehnoloogia abil paika panna hommikuse äratuse või lülitada telefoni ööseks vaikse peale, et kõned, teated või muu müra ära blokeerida.

Visiitkaart

Väljaprinditud visiitkaardid võivad teinekord otsa saada. Sel juhul tasub kasutusele võtta NFC visiitkaardid. Näiteks saab kleepsu programmeerida mõnda veebilehte avama. Seega kui visiitkaardid on otsas, siis tuleks lasta inimesel näiteks rahakotti skaneerida ning suunata ta sedapidi hoopis ettevõtte kodulehele.

Jaga sõpradele wifit

Viimaks võib mõne koduse NFC kleepsu programmeerida ka wifi parool jagajana. Seega kui sõbrad külla tulevad, saab lihtsa viipamisega end wifisse ühendama, ning parooli pole tarvis eraldi igale tuttavale öelda.

Märksõnad: , , ,

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses