5 lahedat viisi, kuidas Siri ja Google’i assistent sulle abiks saavad olla

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Juba mõnda aega on Android või iOS operatsioonisüsteemiga seadmete kasutajatel võimalik katsetada mõlemal platvormil olevaid virtuaalseid assistente. Kuigi praeguse seisuga on neid võimalik proovida vaid inglise keelt kõneldes, siis suudavad mõlemad assistendid teha üsna vahvaid asju, mida tasub proovida.

Helista inimestele

Mõlema assistendiga on võimalik telefonis olevatele kontaktidele helistada. Selleks tuleb assistent aktiveerida ning öelda talle “Call” ning seejärel inimese nimi, kellele on tarvis helistada. Sõbralik soovitus on öelda sõbra nimi kerge inglise aktsendiga, et assistent seda paremini tuvastaks.

Siiski tasub siinkohal arvestada, et Eesti nimesid ei pruugi tarkvara alati väga hästi tuvastada. Siinkohal võib aidata kontaktide juurde mõne ingliskeelse märksõna lisamine. Näiteks kui ema nime juurde lisada sulgudesse märge “Mom”, saab assistendile edaspidi öelda “Call mom” ning sellest peaks assistent kenasti aru saama.

Pane paika taimer

Taimer on hea vidin paljudes olukordades. Üheks väljundiks on kindlasti söögitegemine, kus üks normaalselt toimiv taimer on lausa möödapääsmatu. Mõlema assistendi puhul on käivitamine lihtne. Tuleb vaid inglise keeles lausuda “Set a timer” ning seejärel taimeri kestus. Näiteks “five minutes”. Peale seda käivitub taimer ning toimib nii nagu taimerid ikka.

Küsi kellaaega

Kuigi kohalikku kellaaega näitavad meie nutiseadmed probleemideta, siis teiste ajajoonte omi tihtipeale mitte. Selleks tasub jälle appi võtta assistent ning küsida “What’s the time in” ning seejärel linna või riigi nimi. Seega kui on tarvis teada, millal Eesti aja järgi algab mõni mujal maailmas toimuv jalgpallimäng, aitab Siri või Goolge’i assistent kasutaja kenasti välja.

Lihtsamad teisendused

Virtuaalseid assistente saab kasutada ka lihtsamate teisenduste tegemiseks. Näiteks kui on tarvis teada mitu dollarit on 10 eurot, tuleb assistendilt küsida “10 euros in dollars” ning seejärel kuvatakse kasutajale õige vastus. Sama saab teha näiteks pikkuste või kaalude teisendamisega.

Pane assistent nalja tegema

Selleks tuleb Google’i assistendi poole pöörduda lihtsa palvega “Tell me a joke” ning seejärel pakub assistent kasutajale mõne vahva anekdoodi. Siri on üles ehitatud pigem sellele, et temalt küsitakse omapäraseid küsimusi ning vastused on humoorikad. Näiteks võib tema käest küsida “What is the best operating system?” ning saada vastuseks “Gimme an I! Gimme an O! Gimme an S! What’s that spell? Sorry, I get a little carried away sometimes…”

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.