Hea nipp

5 lahedat YouTube’i trikki, mis elu oluliselt lihtsamaks muudavad

Rubriiki toetab

Kõik Sinu kindlustused
Kiiresti ja lihtsalt!
Võta IIZI äpp!

YouTube on äärmiselt populaarne videoplatvorm ning üldjoontes on see tehtud kasutajate jaoks suhteliselt mugavaks. Siiski on platormil mõningaid vähemtuntud, kuid samas kasulikke funktsioone, millest paljud teadlikud ei pruugi olla.

Kerimine

Selleks, et videos mugavalt ja kiirelt edasi tagasi liikuda on mitmeid häid võimalusi. Arvutit kasutades saab kasutada klaviatuuri nooleklahve. Vajutades paremale liigub video ajas 5 sekundit edasi ning vajutades vasakule 5 sekundit tagasi.

Telefonis on olemas sarnane funktsioon, kuid kasutada tuleb sõrmega toksamist. Kui sõrmega video mängimise ajal ekraani parempoolsele osale kiire topeltklõps teha, liigub video 10 sekundit edasi. Kui teha sama ekraani vasakpoolsele osale, liigub video 10 sekundit tagasi.

Kindla osa jagamine

Paljud YouTube’is olevad videod on üsna pikad. Neid sõpradele jagades tahaks samas teha kuidagi nii, et kogu videot läbi ei peaks vaatama.

Selleks saab panna paika konkreetse aja, millest video sõbrale jagades mängima hakkab. Kõigepealt tuleb klõpsata video juures olevat linki “Jaga” ning seejärel teha linnuke kasti “Alusta ajast”. Seejärel saab väga täpselt ajaliselt paika panna, millisest hetkest video mängima hakkab, kui selle linki sõbrale jagada.

Tee videost GIF

GIFid on vahvad liikuvad pildid, mida saab näiteks kasutada sõpradele sotsiaalmeedias saatmiseks.

On olemas hea lihtne viis nende valmistamiseks otse YouTube’i videost. Kõigepealt tuleb välja valida video, millest GIF-i valmistada. Seejärel tuleb kirjutada URL-i lahtrisse pärast “www.” osa märksõna “gif”. Seejärel viiakse kasutaja spetsiaalsele veebilehele, kus on võimalik kiirelt välja valida kindel osa videost ning see GIF formaati panna.

Kiirteed

Keskkonnas on olemas ka mõned lahedad kiirteed juhuks, kui hiirega alati igale poole klikata ei viitsi. Mõned näited on:

  • K – paneb video pausile
  • L – kerib videot 10 sekundit edasi
  • J – kerib videot 10 sekundit tagasi
  • M – paneb video hääletu ehk mute peale

Kasuta vaid klaviatuuri

Kui mõni meist eelistab YouTube’is hiire asemel klaviatuuriga liikumist, siis selleks võib kasutada YouTube’i spetsiaalset kasutajaliidest.

Peale YouTube’i esilehele minekut tuleks URL-i lahtrisse kirjutada veebiaadressi järele “/leanback”. Seejärel avaneb YouTube’i kasutajaliides, kus saab mugavalt vaid klaviatuuri nooli kasutades ringi liikuda.

Minnes ülemises osas olevasse otsingulahtrisse saab sarnaselt tavalisele versioonile klaviatuuriga kirjutada ning Enter klahvi vajutades tulevad ette otsingutulemused.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses