Hea nipp

5 laiendust Chrome’i brauseri jaoks, mis igaühel olema peaksid

Rubriiki toetab

Chrome on maailma kõige populaarsem veebibrauser ning üheks lehitseja edu põhjuseks on kindlasti Chrome’ile omaselt suur arv erinevaid lisasid ja laiendusi, mida selle külge kinnitada saab.

Laiendus on lihtsalt öeldes rakendus, mille saab brauserile juurde lisada, et see saaks mõne funktsiooni juurde, mida sel varem polnud. Järgnevalt toome välja mõned kõige olulisemad laiendused, mis iga Chrome’i brauseriga kaasas peaksid käima.

Jälgi, kes sind jälgib

Selleks, et olla kursis, kuidas mõned veebilehed sinu andmeid kasutavad, tasub lisada Chrome’ile Ghostery. See on laiendus, mis annab kasutajale ülevaate sellest, kuidas külastatavad veebilehed inimese tegevust veebilehel jälgivad.

Lisaks sellele aitab Ghostery veebis surfamist veidi kiiremaks teha, kuna laiendus blokeerib jälgijad, mis brauseri tegevust liialt palju aeglasemaks teevad. Seega on tegu hea laiendusega, mis annab kasutajale ülevaate sellest, kuidas tema andmeid kasutatakse.

Öörežiim Twitterile

Mobiilirakenduses on Twitteril üks jube lahe funktsioon – night mode. Sisuliselt on tegu funktsiooniga, mis muudab rakenduse värvid ning tausta tumedamaks, et seda oleks mugavam pimedal ajal kasutada. Kahjuks brauseris sellist lahendust Twitter ise ei paku, kuid õnneks on selleks olemas laiendus Twitter Web – Night Mode, mis teeb täpselt sama asja.

RSS lugeja

Sellest, mis täpselt RSS on ning milleks seda kasutada, oleme loo teinud juba ka varem. Siiski tasub mainida, et RSS lugeja on üks kasulik laiendus iga brauseri jaoks.

Kui on huvi saada mõne veebilehe (näiteks uudised, teated, uuendused) viimaseid tegevusi hetkega kätte, siis tuleks brauserisse paigaldada RSS lugeja ning lisada sinna soovitud lehekülgede RSS vood. Hästi toimiv laiendus on näiteks RSS Feed Reader.

Tegevuste nimekiri

Kui ootad brauseri laiendustelt ka produktiivsuse toetamist, siis tasub kaaluda Todoist paigaldamist. Tegu on lihtsa rakendusega, mis lubab teha nimekirju tegevustest, mida ette on plaanis võtta. Seega kui kasutad arvutit tihti tööasjade ajamiseks, siis võib taolistest lahendustest kindlasti kasu olla.

Aknahaldur

Paljudele meist meeldib teinekord hoida avatuna tervet portsu brauseriaknaid. Selle sasipuntra sees on samas keeruline orienteeruda ning vaja läheb Tab Wrangler laiendust. Lihtsalt öeldes aitab laiendus kasutaja brauseriaknaid paremini hallata.

Näiteks saab kasutaja valida, et laiendus sulgeks pikka aega kasutuseta olnud brauseriaknad automaatselt, et avatud oleksid vaid need, mis reaalselt kasutuses on.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.