5 nippi, kuidas enda vana auto nutikamaks muuta

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
img_3496bfree.jpg

Uued autod on küll toredad, kuid kõikidel neid siiski pole. Vanemad autod töötavad samuti hästi, kuid tihti ei ole nendes eriti palju nutikaid lahendusi, mis kasutusmugavust tõstaksid. Siin on aga mõned nipid, kuidas oma vanem auto nutikamaks muuta.

Telefonihoidja

Üks hea ja lihtne viis enda auto 21. sajandisse tuua on sellesse telefonihoidja paigaldamine. Koheselt on lahendatud navigeerimisprobleemid tänu Google Mapsile. Samuti on sinna paigutatava telefoni kaudu võimalik mängida enda lemmikmuusikat või kuulata mõnda toredat podcasti. Heli mängimine telefonist auto kõlaritesse eeldab siiski seda, et telefon on võimalik auto külge ühendada 3,5 millimeetrise AUX juhtme kaudu, seega tasub vastava pesa olemasolu enda autos kontrollida. Samuti on võimalik kasutada sigaretisüütajasse mahtuvat seadet, mis lubab telefonist kerge vaevaga muusikat autokõlaritesse edastada.

Korralik meelelahutussüsteem

Teine hea viis enda autosse nutika tehnika lisamiseks on näiteks korralik makk. Uuematel on enamjaolt olemas ka 3,5 millimeetrine kõrvaklapipesa, et sinna soovi korral telefoni või muud muusikamängijat ühendada. Mitmetel uhkematel makkidel on küljes ka ekraan, mida saab kasutada näiteks videote vaatamiseks või ka navigatsiooniks GPS-i abiga.

Korralikumad kõlarid

Oleneb, kui vana autoga on tegemist, aga tihtipeale juhtub, et tavalised kõlarid on autos kas lihtsalt vanad ja kulunud või on need paigaldatud autosse sellisel ajal, kus oligi normiks paigaldada kaks ilma igasuguste madalamate helisagedusega kõlarit sõiduki armatuurlaua külge.

Siin pole küll tegu erilise nutinipiga, aga selgelt on autosse normaalsete tänapäevaste kõlarite paigaldamine hea viis enda sõiduki tehnikaarsenali uuendamiseks. Neid on idee poolest võimalik endale tehniliste teadmiste olemasolul ka ise paigaldada, kuid kui auto ukse sisse aukude puurimiseks läheb, siis tasub kaaluda spetsialisti kaasamist.

Pardakaamera

Ilmselt oleme kõik näinud pardakaamerate salvestatud videosid YouTube’ist, kuidas liikluses mõni jalakäija ettearvamatult tee peale satub või mõni teine liikleja enda autoga ette keerab ja põhjustab liiklusohtliku olukorra.

Seega miks mitte paigaldada enda sõidukisse samuti pardakaamera. Internetipoodidest leiab neid laias valikus ning tegu on hea ja lihtsa viisiga, kuidas olla kindel, et ohtlikku olukorda sattudes on võimalik enda süütust tõestada ning anda politseinikele olukorrast kiirelt hea ülevaade.

NFC kiip

NFC on juba üsna populaarseks muutumas ning mõned Eesti pangad on välja tulnud ka enda NFC-kaartidega, millega viipemakseid teha.

Sealjuures on NFC-tehnoloogia tegelikult väga lihtne ning ka odav. Seega hea viis enda auto veidi nutikamaks teha on paigaldada näiteks telefonihoidjasse NFC-kiip ning programmeerida see midagi tegema. Näiteks soovid, et iga kord telefon hoidjasse pannes avaks telefon ise Spotify? Programmeeri NFC-kiip seda tegema ja ongi olemas. NFC-kiibi kasutamine eeldab siiski telefonilt NFC tuge, seega tasub kontrollida, kas see ikka olemas on.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.