Hea nipp

5 nippi, millega oma Google’i otsinguid tõhustada

Google Chrome.Shutterstock

Rubriiki toetab

Google’i otsingumootoriga on pea igaüks meist endale vajalikku interneti avarustest otsinud. Paljud aga ei tea, et parimate tulemuste jaoks on otsingumootoril mitmeid võimalusi, millega veelgi paremaid tulemusi saada. Näiteks siis, kui sa ise ka päris täpselt ei tea, mida otsid.

Kasutad jutumärke konkreetse fraasi jaoks

Teinekord ei pruugi otsingutulemused alati anda täpset vastet otsitule. Google aitab sul aga täpset sõna, fraasi või lauset otsida, kui kasutad selle jaoks jutumärke. Selle kasutamisel järjestatakse jutumärkides oleva teksti täpsed vasted otsingutulemuste rivis esmajärjekorras.

Kasutada “and/or” väljendit

Rohkem kui ühe sõnaga otsingu puhul ei pruugi Google kuvada kõiki sõnu sisaldavaid tulemusi. Kui see on oluline, siis saab sõnade vahele lisada näiteks “and”, mis kahe sõna puhul aitab nende kohta korraga paremaid tulemusi saada.

Mõne kindla väljendi puhul aga võib kasutada otsingus “or” valikut, see aitab ainult ühe otsisõna järgi tulemusi leida.

Otsi sarnaseid veebilehti

Kui soovid uusi veebilehti avastada, mis mõnele teisele sarnanevad, saad selle jaoks spetsiaalset otsingut kasutada. Lisa veebilehe nime ette väljendit “related:” ning sulle näidatakse sarnaseid lehti ja teenuseid igalt poolt internetist.

Tee otsing kindlal veebilehel

Kui aga tahad otsingut teha mingil kindlal veebilehel, siis ka seda saab eraldi teha. Kasutada on vaja “site:” väljendit, mille taha tuleb lisada veebilehe nimi koos laiendiga. Selle järele omakorda lisada otsingu fraas, mida konkreetset soovid leida.

Kasuta otsinguriba kalkulaatorina

Kõigile neile, kes kiire arvutuse tegemiseks ei viitsi kalkulaatorit välja otsida, on Google’il samuti head uudised. Nimelt saab otsinguribale tehte sisestades sellele kiirelt vastuse. Vajadusel saad ka veidi keerulisemaid tehteid teha ning peale tulemuste avanemist ka täisfunktsioonidega kalkulaatorit edasi kasutada.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.