5 soovitust algajale droonilennutajale

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Kui keeruline see drooni omamine ikka olla saab – ostan drooni ja hakkan lendama! Tegelikult võiks iga algaja droonihuviline selgeks teha endale põhitõed, millega arvestamisel kogu protsess palju libedamalt kulgeb.

Selgita välja, mis on lubatud ja mis mitte

Eestist liigitatakse kõik droonid mehitamata õhusõidukite kategooriasse ning nende lennutamiseks kehtivad teatud reeglid, millest kõik kinni peavad pidama.

Lennuametil on eraldi leht, kuhu droonidega seonduv info on kokku kogutud. Kui sa nendega alles tutvust teed, tasuks kindlasti see leht ette võtta ja läbi uurida.

Kas drooni kasutamiseks on vaja lennuluba?

Õhuruum, kus ka droone saab lennutada jaguneb erinevateks tsoonideks, millest osad on kontrollitud. Sellistes kohtades lendamiseks on tarvis lennuluba. Reeglina algab kontrollitav õhuruum 150 m kõrguselt, kuid näiteks lennujaamade läheduses juba maapinnalt.

Lendude kooskõlastamiseks ja ühekordse loa taotlemiseks sellistes tsoonides on tarvis eraldi lubasid, mille saad alla laadida Lennuameti kodulehelt.

Alusta väikselt

Droonid on aina enam populaarsust kogumas ja kaubandusvõrgust saadaolev valik on ülimalt kirju. Millisest alustada?

Kui soovid droonidega lihtsalt tutvust teha, võiks alustad väiksematest ja soodsamatest aparaatidest. Nii saad aimu, kuidas lennutamine käib ning lisaks ei pea liialt muretsema kukkumiste ja kokkupõrgete pärast.

Harjutamine teeb meistriks

Pole oluline, millise drooni valid, alati tutvu selle kasutusjuhendiga ja tee selgeks kuidas seda juhtima peab. Paljudel droonidel on olemas lennutamise hõlbustamiseks automatiseeritud juhtimise režiim, kuid alati on hea ka vajadusel lennuvahend käsitsi maapinnale tagasi tuua.

Pea meeles kaua ja kaugele lennata saad

Kindlasti selgita kohe alguses välja, kui suur on drooni aku ja kui kaua see ühe laadimisega õhus püsib. Õhkutõus ja maandumine võtavad oma aja ning tarbivad akut. See aga vähendab oluliselt kasulikku lennuaega.

Samuti uuri välja oma drooni lennuulatus ja veendu, et su sõiduvahend ka selle piires püsiks. Siis ei pea muretsema, et see juhitamatuks muutuks. Hästi aitab seda meeles pidada lihtne reegel, et droon olgu alati nägemisulatuses.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.