Hea nipp

Androidi rakendusi saab ka mujalt kui Play rakenduste poest nutiseadmesse laadida

Rubriiki toetab

Kõik Sinu kindlustused
Kiiresti ja lihtsalt!
Võta IIZI äpp!

Kõik teavad, et kui Androidiga telefonile on uusi rakendusi tarvis, tuleb minna Play rakenduste poodi.

See on Google’i hallatav ametlik allikas selle jaoks, kuid paljud ei tea, et on ka muid kohti, mille kaudu rakendusi alla laadida.

Kust faile lisaks Play poele leida?

Parim ja kindlaim alternatiiv ametlikule äpipoele on APKMirror nimeline lehekülg. Siit leiab ülisuure andmebaasi erinevaid rakendusi, pea kõik neist on saadaval ka Play poes. Miks siis seda kasutada?

APKMirrori eeliseks on see, et võimaldab vajadusel alla laadida vanemaid versioone. Näiteks kui mõne rakendusega töös tekib versiooniuuendusega häireid, saab edukalt vanema variandi uuesti paigaldada ning äppi edasi kasutada.

Või kui mõnest rakendusest on ilmunud uus versioon, võib see APKMirrori lehelt kiiremini kätte saada, kui Play poest. Samuti pole vaja karta uuendamisi – kui rakendust on APKMirrori lehelt võetud, saab seda edaspidi uuendada ka läbi Play poe.

Lisaks leiab siit ka selliseid rakendusi, mis on saadaval kindlates regioonides. Siia alla käivad näiteks makserakendus Google Pay või autos kasutamiseks mõeldud Google Auto, kuid taolisi rakendusi on veel. Nende puhul tuleb tähele panna, et kui neid konkreetse riigi/regiooni poes ei ole, ei saa need ka Play poest automaatseid uuendusi.

Kuidas rakendust alla laadida?

Androidi rakendused kasutavad spetsiifilist faililaiendust, mille järgi neid saab teistest eristada ning selleks on .APK.

APKMirror pakub iga rakenduse kohta mitut versiooni, vastavalt sellele kuidas arendaja on neid välja lasknud.

Kui fail telefoni laadida ja käivitada, tunneb nutiseade selle automaatselt ära ning pakub võimalust see lahti pakkida. Enne seda tuleb aga lubada Chrome’i veebilehitsejal failide allalaadimine internetist, kui sa seda juba varem pole teinud.

Kui fail on edukalt alla laetud, pakub telefon automaatselt võimalust selle käivitamiseks või laadimisvaatest lahkumist. Uus rakendus ilmub seejärel ka rakenduste nimekirja, nagu kõik teisedki.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.