Hea nipp

Androidi uuring: millisest viirusetõrjest on telefonis ka tegelikult kasu?

Rubriiki toetab

Androidi telefonide omanikud on paljudel juhtudel kokku puutunud viirusetõrje rakendustega, mis teinekord on juba telefoni alla laetud ning mille valik Play rakenduste poes on väga suur.

AV-Comparatives otsustas neist 250 testida ja leida, millistest reaalselt kasutajatele ka abi on. Tulemuste üle suurt rõõmustada pole põhjust, kuna 68 protsenti testitud rakendustest osutusid kasututeks. Ainult 80 rakendust suutis tuvastada 30% või enam pahatahtlikest rakendustest.

Madala taseme põhjuseks on uuringu läbiviijate sõnul asjaolu, et suur osa katsetatud rakendustest on tehtud amatööride poolt või suurte tarkvara arendajate poolt, kes pole otseselt turvavaldkonnaga seotud aga soovivad viirusetõrje abil oma rakenduste valikut laiendada.

Ka Google on asja tõsiselt võtnud ning uuringus osalenud rakendustest 32 Play poest eemaldanud.

Mida sellest järeldada?

Seega kui pead vajalikuks oma telefonis mõnda sarnast rakendust kasutada, siis eelista tuntud tegijate rakendusi. Näiteks AVG, Kaspersky, Symantec ja McAfee olid ka ühed kõrgeimate skooride saajaid testis.

Selleks, et amatööride poolt tehtud rakendusi vältida, vaata, kes on selle arendajaks. PhoneArena soovitab kahtluse korral järgi vaadata, kas näiteks rakendusel on olemas eraldi koduleht või või kasutab arendaja ainult e-maili aadressi. Viimasel juhul tasuks pigem sellisest rakendusest eemale hoida.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.