Hea nipp

Arvuti käivitub aeglaselt? Paari hiireklikiga saad selle kohe kiiremaks

Jagame nippi, kuidas teokiirusel käivituv arvuti taas väledamaks muuta.Shutterstock

Rubriiki toetab

Kõik Sinu kindlustused
Kiiresti ja lihtsalt!
Võta IIZI äpp!

Arvuti on muidu väle, aga läheb aeglaselt käima? Siin võib olla süüdi fakt, et koos Windowsiga käivitub ka hulk muid programme. Vaatame, kuidas sellest lahti saada ilma, et peaksid eraldi iga programmi sätetesse minema.

Kõigepealt kirjuta Windowsi otsingusse (vajuta Windowsi nuppu + S tähte) startup apps. Seejärel leiad enda eest menüü, kus on kuvatud kõik programmid, mis Windowsi käivitumisel ka automaatselt kohe käima lähevad.

Kui leiad sealt midagi, mis pole arvuti käivitamisel kohe hädavajalik, tasub nende automaatne käivitamine välja lülitada. Nii peaks ka arvuti kiiremini käima minema.

Maci kasutajatel on vaja paar sammu rohkem teha. Mine kõigepealt System Preferences-Users&Groups ning vali sealt login items aken. Et programmidel keelata automaatne käivitamine, vali programm ja kliki miinusmärki. Et programmil taas automaatne käivitamine lubada, kliki plussmärki.

Kui aga sellestki kasu pole ja arvuti endiselt käivitamisel uimerdab, siis tasub mõelda kas HDD-ketta vahetamist SSD-ketta vastu või operatsioonisüsteemi uuesti installeerimise peale.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.