Hea nipp

Bluetooth ühendusest põhjustatud turvaviga ohustab Androidi kasutajaid – kuidas sellest jagu saada?

Rubriiki toetab

Kõik Sinu kindlustused
Kiiresti ja lihtsalt!
Võta IIZI äpp!

Hiljuti koostatud turvauuringu andmetel võib osade Androidi kasutavatel telefonidel ilmneda turvaauk, tänu millele pääseb telefoni andmetele ligi Bluetooth seadmeid kasutades.

Viga on seotud telefonides kasutatavate raadiosagedustehnoloogiaga, millele häkkerid Bluetooth seadmete ühenduse kaudu ligipääsu saavad tekitada. Nii on võimalik kõnesid pealt kuulata, neid edasi suunata või kõnede tegemine ja interneti ühendus sootuks keelata.

Uuringu kohaselt on veaga seotud mudelite puhul tegu enamjaolt vanemate telefonidega, kuid paljud neist on ka meil populaarsed mudelid, mis senini kasutusel. Nimekirjast võib leida näiteks Samsung Galaxy S3 ja Note 2 mudelit kuid ka uuema S8+ mudeli. Samuti ohustab turvaauk Google Pixel 2, Google Nexus 5, 6 ja 6P ning Huawei P8 Lite mudeleid.

Häkkerite rünnaku alt pääsemiseks on aga lihtne lahendus – kuna juurdepääs telefonile võimaldatakse Bluetooth seadmete ühendamise kaudu, tuleks võõraste ja tundmatute seadmete ühendusi igal juhul vältida.

Teine variant on hankida aga selline telefonimudel, millel on kasutusel teised raadiosidetehnoloogiad ning ei võimalda Bluetooth seadmete kaudu telefonile ligipääsu.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.