Hea nipp

Chrome on mitme akna avamisel aeglane? Kasulik brauserilaiendus teeb selle kohe kiiremaks

Google Chrome.Shutterstock

Rubriiki toetab

Kõik Sinu kindlustused
Kiiresti ja lihtsalt!
Võta IIZI äpp!

Google Chrome on enamike lemmikbrauser, kuid sel on üks suur probleem. Kui sulle meeldib Chrome’is korraga palju vahelehti ehk tab‘e avada, siis võib ühel hetkel brauser väga aeglaseks muutuda.

See juhtub selle tõttu, et kuna Chrome jätab kõik aknad taustale jooksma, siis jääb iga vaheleht kasutama ka arvuti muutmälu. Seega võivad eriti vanemad arvutid hätta jääda, kui korraga mitu vahalehte lahti tahad teha.

Selle vastu aitab selline brauserilaiendus nagu The Great Suspender. Kui sul on Chrome’is lahti mitu akent ja sa neid seejärel pikemat aega ei vaata (aega saab sättida), siis paneb laiendus vahelehe automaatselt “magama”, mis tähendab omakorda seda, et arvutil on taas rohkem vaba mälu ning Chrome tegutseb kiiremini.

Seda ei pea muretsema, et avatud vaheleht täiesti ära kaoks – kui selle peale uuesti hiirega klõpsad, saad vajutada refresh ja leht kuvatakse uuesti. Samuti saab sättida seadetest nii, et laiendus avaks magama pandud vahelehed automaatselt, kui nende peale klõpsad.

Seadetest saab ka laiendusel keelata sulgemast aknaid, kuhu sa oled parasjagu teksti kirjutamas (nt pooleliolevad e-kirjad) või vahelehti, kus mängib heli (nii ei lähe näiteks YouTube’is kuulatav podcast automaatselt kinni).

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.