Hea nipp

Chrome’i kasutajad saavad selle kiire nipiga teha keritavaid kuvatõmmiseid

Google Chrome.Shutterstock

Rubriiki toetab

Keritavate kuvatõmmiste jaoks saab kasutada spetsiaalseid tööriistu, millest oleme ka varasemalt ülevaate teinud. Kui aga oled Chrome’i veebibrauseri kasutaja, siis saad neid teha kiirelt ja ilma muude rakenduste abita.

Chrome’i otsetee keritavate kuvatõmmiste tegemiseks on olnud saadaval juba mõned aastad. Kuigi selle kasutamiseks pole vaja eraldi programme, tuleb avada arendajatele mõeldud Chrome’i tööriistade menüü.

Ava kõigepealt Chrome’i seadete menüü ning vali sealt “Rohkem tööriistu -> Arendajate tööriistad”. Peale seda avaneb veebilehitseja paremasse serva aken koodiridadega. Siit aktiveeri akna ülemisest servast vasakult poolt teine ikoon “Toggle device toolbar”, mis viib veebilehe väiksemasse vaatesse.

Väiksemaks muutunud veebilehe päisest leiad lehe resolutsiooni muutmiseks lahtrid ning selle paremalt küljelt, otse koodiakna kõrvalt, eraldi kolme täpiga menüü. Sealt alt saadki valida tava kuvatõmmise tegemiseks käskluse “Capture screenshot”. Kui soovid aga keritavat kuvatõmmist, kasuta käsku “Capture full size screenshot”.

Fail salvestatakse PNG formaadis pildina ning laetakse automaatselt alla. Soovi korral on võimalik kasutada ka klahvikombinatsioone, et sama tulemus saavutada.

Maci peal vali kõigepealt “Alt+Command+I”, seejärel “Command+Shift+p”. Windowsi, Linuxi ja Chrome OS peal on kombinatsioonid järgmised – “Ctrl+Shift+I” ning “Ctrl+Shift+p”.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.